Zamknij

Dawid Janczyk znów próbuje wrócić do sportu. Piłkarz gra w ósmej lidze niemieckiej

Krzysztof Sobczak
29.07.2019 15:06
Dawid Janczyk
fot. Instagram/Dawid Janczyk

Dawid Janczyk po wyrzuceniu z Odry Wodzisław i kompromitujących zdjęciach na jednej z warszawskich ulic po raz kolejny próbuje wrócić do sportu. 31-latek wyjechał do Niemiec, aby grać w amatorskim VIII-ligowym klubie FC Blaubeuren.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Zawodnicy tej drużyny na co dzień zatrudnieni są w miejscowej fabryce, a po pracy udają się na trening. To popularny kierunek wśród polskich piłkarzy, którzy próbują powrócić na właściwe tory.

Janczyk ma już za sobą debiut w nowym zespole. Co więcej, w starciu z 1. FC Germania Bargau strzelił gola, a jego ekipa wygrała 3:1. "Witam z powrotem. Nikt mnie nie jest wstanie zatrzymać" - napisał później na Instagramie.

Problemy Dawida Janczyka

Dawid Janczyk w czasach gry w Legii Warszawa był polską nadzieją na duża karierę. W 2007 roku podpisał kontrakt z CSKA Moskwa i zachłysnął się dużymi pieniędzmi. Piłkarz nie poradził sobie z samym sobą, popadł w alkoholizm i do dziś próbuje się z niego wydostać. Niestety na razie tę walkę przegrywa, a kolejne próby - w Piaście Gliwice, Koronie Kielce, Sandecji Nowy Sącz, a ostatnio w Odrze Wodzisław zawsze kończą się tak samo - piłkarz nie stawia się na treningach i zostaje wyrzucony z klubu.

Niedawno sieć obiegły jego zdjęcia spod jednego ze sklepów w Warszawie. Był pijany.

ZOBACZ TAKŻE:  Dawid Janczyk zabrał głos ws. najnowszego zdjęcia: Nie róbmy sobie jaj

RadioZET.pl/sport.pl/KS