Zamknij

Fiorentina pośmiertnie uhonoruje Davide Astoriego

Krzysztof Sobczak
19.03.2018 20:38

Władze Fiorentiny postanowiły zmienić nazwę ośrodka treningowego i uhonorować zmarłego na początku miesiąca kapitana tego zespołu. Obiekt będzie nazywał się "Centro Sportivo Davide Astori".

Hołd dla Davide Astoriego
fot. AP/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Astori został znaleziony martwy w pokoju hotelowym nad ranem 4 marca, kiedy "Viola" miała grać na wyjeździe z Udinese. Śmierć nastąpiła prawdopodobnie w wyniku zawału serca. Miał 31 lat.

Zobacz także

- Podjęliśmy taką decyzję, bo to był jego dom. Przychodził tam każdego dnia na trening, spędzał tam też czas ze swoją rodziną - powiedział prezes Fiorentiny Mario Cognigni, cytowany w portalu ESPN.

Nie wiadomo, kiedy nazwa zostanie nadana oficjalnie, ale klub chce tego dokonać "najszybciej jak to możliwe".

Fiorentina wygrywa dla Astoriego

Fiorentina wygrała oba spotkania po śmierci Astoriego - 1:0 z Benevento i 2:1 z Torino. Gole i zwycięstwa zadedykowano byłemu kapitanowi.

- To będzie kulminacja inicjatywy, którą omówiliśmy z rodziną Davide. Pamięć o nim musi z nami pozostać każdego dnia, a nie tylko po meczach - mówił Cognigni.

Astori miał żonę i dwuletnią córkę. W Fiorentinie grał od sierpnia 2015 roku, najpierw na zasadzie wypożyczenia. Nosił koszulkę z numerem 13, który klub zastrzegł.

RadioZET.pl/PAP/KS