Zamknij

Emocjonalny wpis Buffona po śmierci Davide Astoriego

Krzysztof Sobczak
05.03.2018 11:22

Nagła śmierć kapitana Fiorentiny Davide Astoriego wstrząsnęła całym piłkarskim światem. Swojego kolegę z reprezentacji Włoch w emocjonalnym wpisie pożegnał m.in. Gianluigi Buffon.

Gianluigi Buffon i Davide Astori
fot. Facebook/Gianluigi Buffon

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na co dzień kibice Juventusu i Fiorentiny są do siebie wrogo nastawieni, ale wobec takiej tragedii wszelkie podziały nie mają żądnego znaczenia. 31-letni Astori zmarł nagle w nocy z soboty na niedzielę z powodu ukrytej wady serca. Zostawił żonę i 2-letnią córkę.

Zobacz także

Obrońca Fiorentiny, a wcześniej m.in. Cagliari, Romy i Milanu, którego jest wychowankiem, rozegrał 14 spotkań w narodowych barwach Italii. O swoim koledze z kadry nie zapomniał jej kapitan, Gianluigi Buffon. Jego wpis jest bardzo emocjonalny.

"Cześć kochany Asto.

Starałem się dotychczas nie wypowiadać publicznie w takich sytuacjach, szanując pewne więzi. Tym razem zrobię wyjątek od mojej reguły, bo masz młodą żonę i członków rodziny, którzy cierpią, ale szczególnie ze względu na twoją małą dziewczynkę.

Ona zasługuje na to, żeby wiedzieć, że jej ojciec był pod każdym względem doskonałą osobą. Wspaniałą, idealną osobą. Byłeś najlepszym wyrazem w tym przerośniętym świecie, najważniejszymi wartościami dla ciebie były altruizm, elegancja, mądrość i szacunek dla innych. Gratulacje, byłeś jedną z najlepszych postaci w sporcie, którą spotkałem na swojej drodze.

R.I.P.
Twój szalony Gigi"

Ze względu na śmierć Davide Astoriego wszystkie niedzielne mecze Serie A zostały odwołane. Tego dnia Fiorentina miała grać z Udinese.

RadioZET.pl/Facebook/Sportowe Fakty/KS