Zamknij

David Villa oskarżony o molestowanie seksualne. "Każdego dnia mnie dotykał"

23.07.2020 13:39
David Villa oskarżony o molestowanie seksualne
fot. Fotoarena/Sipa USA/East News

David Villa, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii (63 gole), musi bronić się przed oskarżeniami o molestowanie seksualne. Zarzuty pochodzą od praktykantki z czasów występów piłkarza w New York City FC (2014-2018).

Oskarżenia pojawiły się 17 lipca na Twitterze kobiety identyfikującej się jako Skyler B. Wyznała, że była praktykantką w New Your City FC i codziennie przeżywała koszmar związany z molestowaniem, którego miał dopuścić się były zawodnik Valencii, Barcelony czy Atletico Madryt.

"Myślałam, że wraz z podjęciem praktyk dostałam życiową szansę. Ale dostałam życie, w którym David Villa każdego dnia mnie dotykał, a moi szefowie uważali to za żart" - pisze Skyler. "Gwarantuję, że gdyby ktoś zapytał Davida o moje imię i nazwisko, nie miałby pojęcia, kim jestem. Nigdy nie mówił do mnie po imieniu. Każdego dnia mnie dotykał lub prześladował słownie, ale nigdy nie zainteresował się na tyle, by poznać moje imię" - dodała. Zdradziła ponadto, że była upokarzana, popychana i obmacywana, choć tych zachowań nie przypisuje już bezpośrednio do hiszpańskiej gwiazdy klubu.

Oświadczenie Davida Villi ws. oskarżeń o molestowanie

David Villa wydał już oświadczenie w tej sprawie i zapewnia, że jest niewinny. Oskarżenia nazywa bezpodstawnymi.

"Nikt, ani klub, ani Skyler, nigdy nie kontaktował się ze mną w tej sprawie. O oskarżeniach dowiedziałem się z mediów społecznościowych. Grałem dla New York City FC przez cztery lata i odczuwałem maksymalny szacunek dla osób związanych z klubem, dlatego też trudno mi zrozumieć, dlaczego ten temat nie został poruszony wcześniej, jeżeli ktoś czuł się niekomfortowo" - pisze Villa.

David Villa jest legendą hiszpańskiej piłki. Z reprezentacją sięgnął po mistrzostwo świata i Europy, z Barceloną triumfował w Lidze Mistrzów. Jest najlepszym strzelcem w historii drużyny narodowej i New York City FC. Dla klubu MLS w 126 meczach zdobył 80 goli.

RadioZET.pl/Onet Sport