Zamknij

Dobre wieści w sprawie stanu zdrowia Davida Ospiny [WIDEO + ZDJĘCIE]

Krzysztof Sobczak
18.03.2019 20:06
David Ospina
fot. Twitter/screen

Napoli przekazało dobre informacje w sprawie stanu zdrowia bramkarza Davida Ospiny, który w niedzielnym spotkaniu z Udinese otrzymał cios w głowę, a następnie zemdlał na murawie. "David opuścił już szpital. Badania nie wykazały uszkodzeń" - napisano w oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Na początku meczu Ospina zderzył się z Ignacio Pussetto. Kolumbijczyk został trafiony kolanem w głowę i długo był opatrywany przez klubowych lekarzy. Mimo urazu głowy wypożyczony z Arsenalu golkiper kontynuował grę, ale pod koniec pierwszej połowy upadł bezwiednie na murawę.

Ospina stracił przytomność i został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. W poniedziałek włoski klub przekazał optymistyczne wieści.

"David Ospina został zwolniony dziś po południu z kliniki Pineta Grande, gdzie od wczoraj był hospitalizowany w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Wszystkie wyniki są negatywne" - czytamy. "Zawodnikowi zalecono odpoczynek. W związku z tym nie stawi się na zgrupowanie reprezentacji Kolumbii" - dodano.

Ospina opuścił szpital

Po powrocie do domu jego żona Jesy Sterling opublikowała w sieci zdjęcie Ospiny z dziećmi i podziękowała za wszystkie oznaki sympatii oraz troski o zdrowie męża. "Dziękuję Bogu za zdrowie Davida. Byłam zrozpaczona i bezradna. Jesteśmy już w domu spokojniejsi i czekamy, aż minie strach" - napisała.

W niedzielnym spotkaniu Serie A Napoli pokonało Udinese 4:2, a jednego z goli zdobył Arkadiusz Milik.

RadioZET.pl/BBC/Napoli/KS