Zamknij

Piłkarz reprezentacji potwierdził: "Mam raka w drugim stadium"

13.10.2021 23:08
David Brooks
fot. OLAF KRAAK/AFP/East News

David Brooks, pomocnik reprezentacji Walii i AFC Bournemouth, potwierdził w środę, że zdiagnozowano u niego chłoniaka Hodgkina w drugim stadium. "Trudno mi dzielić się tą wiadomością. To był szok dla mnie i mojej rodziny" - napisał w swoich mediach społecznościowych zaledwie 24-letni piłkarz.

David Brooks to wychowanek Manchesteru City. Były piłkarz Halifax Town i Sheffield United od trzech lat występuje w barwach będącego obecnie liderem Championship AFC Bournemouth.

21-krotny reprezentant Walii dał się szerzej poznać kibicom podczas ostatnich mistrzostw Europy, gdzie zaliczył trzy występy. W ostatnich tygodniach miał jednak kłopoty z formą, a z powodów zdrowotnych nie zagrał m.in. w październikowych meczach drużyny narodowej. Jak się okazało, wykryta u niego choroba jest bardzo poważna.

David Brooks potwierdził: "Mam raka w drugim stadium"

24-letni Brooks poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych, że zdiagnozowano u niego chłoniaka Hodgkina, rzadki nowotwór złośliwy układu chłonnego. Najczęściej wykrywa się go u osób właśnie pomiędzy 20. a 35. rokiem życia.

„Trudno mi dzielić się tą wiadomością, ale diagnozowano u mnie chłoniaka Hodgkina w drugim stadium i w przyszłym tygodniu rozpocznę kurację. Chociaż to był szok dla mnie i mojej rodziny, prognozy są pozytywne i jestem przekonany, że w pełni wyzdrowieję i wrócę do gry tak szybko, jak to możliwe. Chciałbym wyrazić uznanie dla lekarzy, pielęgniarek, konsultantów i personelu, który opiekował się mną, za profesjonalizm, ciepło i zrozumienie w tym czasie. Chciałbym zarazem prosić o poszanowanie mojej prywatności w nadchodzących miesiącach. Obiecuję, że będę dzielić się informacjami o postępach mojego leczenia. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć was wszystkich ponownie i wrócić do sportu, który kocham” – napisał Walijczyk.

Chorobę piłkarza potwierdził także jego klub. "AFC Bournemouth potwierdza, że u pomocnika Davida Brooksa zdiagnozowano chłoniaka Hodgkina. David w przyszłym tygodniu rozpocznie terapię, a początkowe prognozy są pozytywne. Wszyscy jesteśmy z Tobą, Brooksy" - czytamy na Twitterze angielskiego zespołu.

RadioZET.pl/David Brooks, AFC Bournemouth