Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Beckham nabył udziały w klubie Salford City. Dołączył do kolegów z ManU

23.01.2019 14:22
sport

David Beckham nabył 10 procent udziałów w piłkarskim klubie Salford City, występującym na piątym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Tym samym dołączył do swoich dawnych kolegów z Manchesteru United, którzy przejęli zespół w 2014 roku.

David Beckham kupił udziały w Salford City fot. Twitter/Salford City

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pięć lat temu byli piłkarze "ManU": Ryan Giggs, Paul Scholes, Nicky Butt oraz bracia Phil i Gary Neville'owie, a także biznesmen Peter Lim przejęli zespół spod Manchesteru. Wówczas zapowiadali, że grający na ósmym poziomie rozgrywkowym klub w ciągu 15 lat wprowadzą na zaplecze Premier League.

Na razie z sześciu szczebli pokonali trzy i są na dobrej drodze, by zrobić następny krok. Salford City zajmuje w tabeli National League trzecie miejsce, ze stratą jednego punktu do lidera.

Plejada gwiazd w Salford City

Nowi właściciele są członkami tzw. Class of 92, grupy przyjaciół, która najpierw dostała się do Manchesteru United, a później wyrosła na pokolenie, które osiągnęło z nim spektakularne sukcesy. Należy do niej również David Beckham, który zdecydował się dołączyć do tego przedsięwzięcia. Wszyscy z Salford City byli w jakiś sposób związani.

- To naprawdę wyjątkowy klub. Pierwsze lata w Manchesterze spędziłem właśnie w Salford. Dojrzewałem tam na wielu płaszczyznach, więc możliwość dołączenia do kolegów jest wspaniałym uczuciem - powiedział Beckham.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń