Zamknij

Dariusz Szpakowski przerwał milczenie. Wiadomo, czy będzie jeszcze komentował mecze

20.10.2021 20:11
Dariusz Szpakowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Dariusz Szpakowski przerwał milczenie odnośnie swojego powrotu do komentowania meczów. W krótkiej rozmowie z portalem Interia wyjawił, że chociaż nie może rozmawiać na ten temat, to... wraca.

Dariusz Szpakowski udzielił krótkiego wywiadu portalowi Interia podczas uroczystości nadania doktoratu honoris causa Antoniemu Piechniczkowi, która odbyła się w Katowicach.

Pytanie brzmiało: "A co z panem jako komentatorem?", na co 70-latek odpowiedział: - Na ten temat nie rozmawiam. Nie rozmawiam, ale... wracam. W ten zagadkowy, ale jednak sposób legendarny spiker potwierdził doniesienia o tym, że zamierza wrócić do komentowania meczów piłki nożnej. Ostatni raz Szpakowski widziany był na antenie w połowie sierpnia, gdy prowadził swój autorski program "4-4-2", a później całkowicie zniknął z telewizji.

Dariusz Szpakowski przerwał milczenie. Wiadomo, czy będzie jeszcze komentował mecze

Powodem były przede wszystkim problemy zdrowotne, co wyznał w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty: - Wyciąłem woreczek żółciowy, przez pewien czas leżałem w szpitalu, ale na zdrowiu nie podupadam. Byłem na urlopie, wszystko jest ze mną w porządku - mówił kilkanaście dni temu.

Szpakowski skomentował również osobę Antoniego Piechniczka jako byłego selekcjonera reprezentacji Polski (Piechniczek prowadził drużynę narodową w latach 1981-1986 i 1996-1997). Jego zdaniem 79-latek wciąż jest jak dotąd nieosiągalny dla swoich następców.

-  Jest przecież do dziś ostatnim polskim trenerem, który wyszedł z grupy w finałach mistrzostw świata. Potem nie udało się to już nikomu... Owszem, następcom udało się zdjąć klątwę, którą nałożyli Antoni ze Zbyszkiem Bońkiem i awansować do finałów, ale to było wszystko - podkreślił popularny "Szpak".

RadioZET.pl