Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kto zastąpi Szpakowskiego w TVP? Dyrektor stacji podał cztery nazwiska

27.04.2018 12:11
sport

Kto zastąpi Dariusza Szpakowskiego, gdy ten przejdzie na emeryturę? Dyrektor TVP Sport wskazał cztery możliwe nazwiska. Co ciekawe jedno z nich "należy" do innej stacji.

Dariusz Szpakowski fot. RadioZET

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- W tej chwili w Polsce jest czterech komentatorów, którzy są w stanie udźwignąć presję dużego wydarzenia piłkarskiego na antenie otwartej. To jest inna specyfika niż komentowanie meczu w telewizji kodowanej, trzeba to podkreślić. Te cztery osoby to Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Maciej Iwański i Mateusz Borek. Bardzo się cieszę, że trzech z nich pracuje w Telewizji Polskiej, więc jeśli chodzi o następców, na pewno jesteśmy zabezpieczeni - powiedział dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Kto zastąpi Dariusza Szpakowskiego w TVP?

W ten sposób odniósł się do pytania jednego z internautów, który zapytał o potencjalnego następcę Dariusza Szpakowskiego w roli pierwszego piłkarskiego komentatora Telewizji Polskiej.

Szkolnikowski przyznał też, że Szpakowski niebawem może przejść na emeryturę. - Jestem przekonany, że i on ma świadomość szybko upływającego czasu i – jak wielcy sportowcy – będzie chciał zakończyć karierę na samym szczycie, zamiast się rozdrabniać. Nastąpi to raczej prędzej niż później, natomiast jeszcze podczas mundialu na pewno będzie naszym filarem, czołową postacią. Gdy jednak powie "pas", nie wyobrażam sobie Telewizji Polskiej bez niego. Chciałbym, żeby pozostał ekspertem, mentorem dla adeptów… Podobną rozmowę prowadziłem zresztą z Włodzimierzem Szaranowiczem: obaj mają wielki wpływ na resztę, obaj są dostępni dla wszystkich, pomagają i nie wyobrażam sobie, żeby nie brali udziału w tym wielkim projekcie, jakim jest sport w TVP - zaznaczył.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/AN

Oceń
Tagi