Zamknij

Dariusz Szpakowski nie wrócił do komentowania meczów. Co dzieje się z dziennikarzem?

29.09.2021 12:27
Dariusz Szpakowski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Dariusz Szpakowski od 1,5 miesiąca nie skomentował ani jednego wydarzenia na antenach Telewizji Polskiej. TVP w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" podało przyczynę nieobecności dziennikarza.

Dariusz Szpakowski po raz ostatni zasiadł za mikrofonem podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, komentując kajakarstwo i wioślarstwo. Dziennikarz na antenie pojawił się jeszcze 18 sierpnia, prowadząc autorski program "4-4-2".W kolejnym odcinku w roli prowadzącego zastąpił go Mariusz Jankowski.

We wrześniu "4-4-2" nie jest już transmitowany na antenie TVP, a wszyscy zaczęli zadawać sobie pytania "co dzieje się z Dariuszem Szpakowskim?". O krok dalej poszedł serwis "Wirtualne Media", który spytał o komentatora TVP. Marek Szkolnikowski odpowiedział jedynie, że dziennikarz "jest na urlopie". Portal poinformował dodatkowo, że przyczyną nieobecności Szpakowskiego są kwestie zdrowotne.

Szpakowski nie skomentuje meczów el. MŚ 2022. Kto zasiądzie za mikrofonem?

Dariusz Szpakowski nie komentuje już meczów piłki nożnej. TVP tłumaczy

Ostatni raz Dariusz Szpakowski skomentował mecz piłki nożnej na Euro 2020. Kibice mogli go usłyszeć w meczu Polaków ze Szwecją w fazie grupowej, a także w 1/8 finału Belgia - Portugalia (1:0), czy ćwierćfinale Czechy - Dania (1:2).

Tak Szpakowski zakończy karierę? Dyrektor TVP Sport zdradził plan

Później na 70-latka spadła fala negatywnych komentarzy za błędy popełniane na antenie. W związku z tym podjęto decyzję o odsunięciu Szpakowskiego od skomentowania finału Euro 2020, który ostatecznie przypadł duetowi Borek - Węgrzyn.

RadioZET.pl