Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dariusz Mioduski dofinansuje Legię. Właściciel klubu wyłoży ok. 30 mln zł

26.10.2018 10:37
sport

Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski podjął decyzję o dofinansowaniu klubu w wysokości 20-30 mln złotych z własnych środków - poinformował członek zarządu Łukasz Sekuła. Dziura w budżecie, która powstała w wyniku braku awansu do europejskich pucharów, wynosi 40 mln zł.

Dariusz Mioduski dofinansuje Legię fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jedną czwartą tej kwoty klubowi udało się zaoszczędzić m.in. na przesunięciu inwestycji informatycznych i digitalowych oraz zwolnieniach pracowników. Zawodnicy nie otrzymali także premii za ubiegłoroczne mistrzostwo - zaległości mają zostać uregulowane do końca sezonu. Takie rozwiązanie zostało wypracowane w porozumieniu z radą drużyny.

Pozostałą część ma wyłożyć, z własnej kieszeni, prezes Dariusz Mioduski. -  Właściciel klubu, czyli Dariusz Mioduski, podjął decyzję o dofinansowaniu Legii. Zadeklarował, że dołoży z własnych środków brakujące 20-30 mln zł - powiedział Sekuła w rozmowie z Bartłomiejem Kubiakem ze sport.pl.

W zimowym, a przede wszystkim w letnim oknie transferowym można spodziewać się kilku zmian oraz renegocjacji kontraktów. - Latem wygasają umowy kilkunastu naszych piłkarzy. Z punktu widzenia finansów klubu jest to dobra informacja, bo same wydatki na pensje pierwszej drużyny pochłaniają rocznie 60 mln zł. Ich optymalizacja z punktu widzenia sportowego niesie za sobą jednak ryzyko, które dyrektor sportowy musi jak najbardziej zminimalizować - przyznał członek zarządu mistrza Polski.

Klęska Legii w pucharach

Legia Warszawa drugi rok z rzędu nie awansowała do europejskich pucharów. W sezonie 2017/2018 zatrzymała się na trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów przegrywając dwumecz z Astaną, a drzwi do Ligi Europy zatrzasnął jej Sheriff Tiraspol. W tym roku było jeszcze gorzej - marzeń o Champions League stołeczną drużynę już w drugiej rundzie pozbawił Spartak Trnawa, a w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy lepszy okazał się półamatorski klub z Luksemburga, Dudelange.

Najbliższy mecz Legia Warszawa zagra w piątek 26 października, a jej rywalem w hicie 13. kolejki Lotto Ekstraklasy będzie Jagiellonia Białystok. To starcie aktualnego mistrza z wicemistrzem oraz liderem.

RadioZET.pl/sport.pl/KS

Oceń