Dariusz Dudek zrezygnował z prowadzenia Zagłębia Sosnowiec

Krzysztof Sobczak
08.10.2018 17:00
Dariusz Dudek zrezygnował z prowadzenia Zagłębia Sosnowiec
fot. PAP

Dariusz Dudek nie jest już trenerem piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. O rezygnacji z funkcji 43-letniego szkoleniowca poinformował w poniedziałek klub na swojej stronie internetowej. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

"Trener Dariusz Dudek w zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji. Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle" - powiedział prezes Marcin Jaroszewski.

Lechia - Zagłębie Sosnowiec. Ostatni mecz Dudka

W sobotę Zagłębie przegrało na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:4. W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili tylko siedem punktów i stracili najwięcej bramek w lidze - 24. W tabeli zajmują przedostanie miejsce.

Dudek prowadził Zagłębie od 21 sierpnia 2017 roku i była to jego pierwsza praca w roli głównego szkoleniowca. W sezonie 2017/18 wywalczył z klubem awans do ekstraklasy.

Ekstraklasa: Trzecia zmiana trenera

Dariusz Dudek jest trzecim w tym sezonie trenerem, który stracił swoją posadę. Wcześniej z Legii Warszawa zwolniono Deana Klafuricia, a z Wisły Płock Dariusza Dźwigałę.

RadioZET.pl/PAP/KS