Zamknij

Młody sędzia brutalnie zamordowany. Nożownik zadźgał arbitra i jego dziewczynę

23.09.2020 11:50
Daniele De Santis
fot. Facebook/Daniele De Santis/screen

Młody włoski sędzia Daniele De Santis został zamordowany w poniedziałek wieczorem wraz ze swoją dziewczyną przez około 60-letniego nożownika. Napastnik był widziany przez świadków podczas ucieczki z miejsca zbrodni. Na mordercę poluje już policja.

Do morderstwa Daniele De Santisa i jego dziewczyny doszło w poniedziałkowy wieczór 21 września. 33-letni włoski sędzia i o trzy lata od niego młodsza dziewczyna, Eleonora Manta, przebywali w swoim domu w Lecce, gdy do mieszkania wtargnął około 60-letni nożownik.

Sąsiedzi De Santisa usłyszeli przeraźliwe krzyki, a następnie tętent kroków uciekającego z miejsca zbrodni mężczyzny z nożem w dłoni. Szybko wezwali na miejsce policję, która chwilę później dokonała makabrycznego odkrycia.

Zobacz także

Daniele De Santis nie żyje. Włoski sędzia został zabity przez nożownika

Według relacji policjantów, w momencie odnalezienia De Santis i Manta byli już nieżywi i mieli liczne rany kłute. Po znalezieniu zwłok funkcjonariusze od razu rozpoczęli obławę za mordercą.

Póki co napastnika wciąż nie schwytano. Nie wiadomo też, co mogło popchnąć go do popełnienia takiej zbrodni. Zdaniem włoskiej telewizji RAI, sprawca miał prawdopodobnie około 60 lat.

O mordzie na Daniele De Santisie i jego dziewczynie mówi się obecnie w całych Włoszech. 33-latek był bowiem obiecującym sędzią, który prowadził głownie mecze Serie C, ale miał za sobą już także debiut w Serie B.

Zobacz także

RadioZET.pl/RAI