Zamknij

Daniel Sturridge zawieszony. Były napastnik Liverpoolu złamał zasady FA

Maciej Walasek
18.07.2019 14:11
Daniel Sturridge
fot. PETTER ARVIDSON/Imago Sport and News/East News

Daniel Sturridge został zawieszony na sześć tygodni przez angielską federację piłkarską (FA). Byłemu piłkarzowi Liverpoolu udowodniono dwa z 11 zarzutów, w tym nakłanianie brata do zakładów bukmacherskich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Daniel Sturridge został ukarany grzywną w wysokości 75 tysięcy funtów (około 300 tysięcy zł) oraz zawieszony na sześć tygodni. 29-latkowi przedstawiono łącznie 11 zarzutów domniemanych naruszeń w sprawie zdradzenia szczegółów ewentualnego transferu w styczniu 2018 roku. Wówczas piłkarz miał powiedzieć swojemu bratu, że wkrótce trafi do Sevilii. Przekazując mu niezbędne informacje i nakłaniając do postawienia na to wydarzenie, złamał przepisy zakładów bukmacherskich. Przedstawiając pisemne uzasadnienie, FA (angielska federacja piłkarska) opublikowała oświadczenie, w którym ujawniła, że spośród ponad dziesięciu zarzutów, Sturridge'owi udowodniono dwa z nich.

Daniel Sturridge odzyskał psa. Piłkarz podziękował za pomoc [WIDEO]

– Komisja Regulacyjna udowodniła dwa zarzuty, w których zarzuca, że w tym samym oknie transferowym, Daniel Sturridge polecił swojemu bratu Leonowi, aby postawił na jego transfer do Sevilii. Stwierdzono, że Daniel Sturridge przekazał swojemu bratu niezbędne informacje, przez co złamał przepisy dotyczące zakładów bukmacherskich.

W związku z tym Komisja Regulacyjna nałożyła na Sturridge'a 6-tygodniowe zawieszenie występowania w krajowych meczach piłki nożnej (w tym meczach towarzyskich). Zawieszenie obowiązuje od 17 lipca tego roku.

Ostatecznie Daniel Sturridge na sezon 2017/18 został wypożyczony z Liverpoolu do West Bromwich Albon, a nie jak przekonywał, do Sevilii. Po sezonie gry 29-latek wrócił na Anfield, a rok później razem z drużyną Juergena Kloppa wygrał Ligę Mistrzów. Po wygaśnięciu umowy Sturridge wciąż pozostaje bez klubu.

RadioZET.pl/BBC, mirror.uk/MW