Ligue 1: Dani Alves odchodzi z Paris Saint-Germain

Maciej Walasek
23.06.2019 11:00
Dani Alves i Neymar
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Dani Alves poinformował na portalu społecznościowym, że opuszcza Paris Saint-Germain. 36-letni obrońca ogłosił decyzję po wygranym 5:0 (3:0) meczu z Peru w Copa America, mistrzostwach strefy południowoamerykańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dani Alves występował we francuskim zespole od 2017 roku. Zdobył z nim dwukrotnie mistrzostwo i raz puchar kraju.

36-letni Brazylijczyk nie ujawnił, gdzie będzie grał w kolejnym sezonie. W przeszłości był zawodnikiem m.in. Sevilli, Barcelony i Juventusu Turyn.

- Zakończył się kolejny cykl w moim życiu. Cykl zwycięski, pełen nauki i doświadczeń. Chciałbym podziękować rodzinie PSG za możliwość napisania kolejnej strony historii tego klubu. Chce też podziękować wszystkim pracownikom za ich sympatię, szacunek i współpracę od pierwszego dnia. Czynicie ten klub bardziej wyjątkowym - napisał Alves na portlu społecznościowym.

- To były dwa lata ciągłego odkrywania siebie, by wypełnić misję. Wszystko ma jednak początek, środek i koniec, a teraz przyszedł czas na ten ostatni punkt. Przepraszam, jeśli nie wszystko wyglądało w jakimś momencie dobrze na boisku. Przepraszam, jeśli kiedyś popełniłem błąd. Starałem się dać z siebie wszystko dodał.

Tymczasem reprezentacja "Canarinhos" odniosła dwa zwycięstwa oraz jedno spotkanie zremisowała (w bramkach 8-0) i awansowała do ćwierćfinałów Copa America. Alves strzelił bramkę w sobotniej potyczce z Peru.

RadioZET.pl/PAP/MW