Zamknij

Damian Kądzior wylądował w szpitalu. Fatalna kontuzja piłkarza

13.07.2020 10:25
Damian Kądzior kontuzjowany
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Damian Kądzior w czasie niedzielnego meczu ligi chorwackiej przeciwko Hajdukowi Split doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Reprezentant Polski złamał nos. Poza tym u pomocnika zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu.

Damian Kądzior w 50. minucie meczu Dinama Zagrzeb z Hajdukiem Split wyskoczył do górnej piłki i niefortunnie zderzył się ze Stanko Juriciem. Pomocnik upadł na murawę, a obok niego błyskawicznie zjawił się sztab medyczny. Niestety, ale reprezentant Polski nie był w stanie kontynuować gry i tuz po tej sytuacji trafił do szpitala.

Okazało się, że Kądzior ma złamany nos, lekarze zdiagnozowali również wstrząśnienie mózgu. Na tę chwilę trudno określić, kiedy dokładnie Polak wróci do gry. Do końca sezonu ligi chorwackiej pozostały dwie kolejki, w których Dinamo zagra z istrą i Varazdinem. Jednak ekipa z Zagrzebia jest już pewna mistrzowskiego tytułu, który zagwarantowała sobie na sześć spotkań przed końcem.

Damian Kądzior kontuzjowany

Po zdarzeniu Damian Kądzior opublikował post na Facebooku, w którym poinformował o swoim stanie zdrowia.

- Niestety obecny sezon nie kończy się dla mnie szczęśliwie. Wczoraj podczas jednego ze starć doznałem złamania nosa oraz wstrząśnienia mózgu. Sytuacji z meczu nie pamiętam, ale już jestem w domu i wracam do zdrowia – czytamy.

Damian Kądzior przeszedł do Dinama z Górnika Zabrze w 2018 roku. W sumie w drużynie z Zagrzebia zagrał w 76 meczach, w których zdobył 21 bramek i odnotował 22 asysty.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/