El. Ligi Europy: Drobny krok Cracovii w stronę drugiej rundy kwalifikacji

Marek Garus
11.07.2019 22:28
van Amersfoort

Cracovia zremisowała na wyjeździe 1:1 z DAC 1904 Dunajską Stredą w meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy. Jedyny gol dla gości padł po golu samobójczym Dominika Kruzliaka. Bramkę dla DAC zdobył natomiast Marko Divkovic.

Cracovia zremisowała z Dunajską Stredą 1:1 i dzięki golowi strzelonemu na wyjeździe przybliżyła się nieco do awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy.

DAC - Cracovia: Przebieg meczu eliminacji Ligi Europy

Krakowianie zaczęli mecz obiecująco, choć na początku pierwszej połowy ostatecznie to DAC wydawało się być nieco lepszą drużyną. Trzy żółte kartki do 31. minuty meczu zwiastowały ostry, wyrównany pojedynek i nie zmyliły kibiców. W 40. minucie spotkania na strzał spoza pola karnego zdecydował się nowy nabytek "Pasów" - Pelle van Amersfoort. Holender uderzył piłkę fałszem, jednak ta szybko napotkała na pierwszą przeszkodę w postaci Dominika Kruzliaka. Słowak nadał futbolówce takiego toru lotu, że ta wtoczyła się do bramki Martina Jedlicki i zaliczył tym samym trafienie samobójcze.

Podopieczni Michała Probierza nie nacieszyli się niestety zbyt długo z prowadzenia, gdyż po sporym zamieszaniu w polu karnym Michala Peskovicia, bramkarza pokonał swoim strzałem Marko Divkovic. Chorwat wykorzystał fakt roztargnienia krakowskiej obrony i wbił piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Druga połowa meczu przebiegała w większej części pod dyktando piłkarzy pod wodzą Petera Hyballi. Trzy ofensywne zmiany jakie przeprowadził niemiecki szkoleniowiec słowackiej drużyny znacznie odświeżyły grę Stredy, jednak do końcowego gwizdka sędziego rywalom "Pasów" nie udało się ostatecznie wyjść na prowadzenie.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a Cracovia stanie do rewanżu z DAC u siebie 18 lipca o godzinie 19:00. Relacja tego spotkania również na sport.radiozet.pl.

Poniżej relacja z meczu DAC - Cracovia w eliminacjach do Ligi Europy:

FT

Koniec meczu! Cracovia remisuje 1:1 na wyjeździe z DAC i tym samym stawia pierwszy, mały krok ku awansowi do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy. Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólne przeżywanie emocji tego spotkania i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

90+4'

Teraz z kolei rzut wolny z dogodnej pozycji miała Streda. Wrzutka z prawej strony pola karnego Cracovii wylądowała pod nogami Ramireza, lecz na szczęście krakowian piłka jedynie odbiła się od pomocnika DAC i wpadła wprost do rąk Peskovicia.

90+3'

Van Amersfoort inteligentnie wywalczył rzut wolny z okolic 40. metra dla swojej drużyny, natomiast Hanca wrzucił z tego stałego fragmentu gry wprost na głowę Lopesa. Portugalczyk uderzył nazbyt lekko, by pokonać Jedlickę.

90+1'

Bezbarwny fragment spotkania. Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Z lewej strony próbował dla Cracovii dośrodkowania Diego, lecz Bułgar wrzucił prosto w ręce Jedlicki.

87'

Z rzutu wolnego dla DAC uderzył Kalmar, ale Węgier wycelował metr nad bramką Peskovicia.

86'

Ponownie atakował z lewej strony Divkovic, któremu dobrze wybił piłkę Dimun, jednak Wdowiak sfaulował będącego następnie w posiadaniu futbolówki Kalmara.

85'

Trzecia, ostatnia zmiana w kadrze Cracovii: Milan Dimun wejdzie na murawę za Damiana Dąbrowskiego.

84'

Blackman zszedł do środka z prawej strony boiska i uderzył na bramkę Peskovicia. Zaskakująco niecelnie.

83'

Z dystansu uderzył Dąbrowski, ale mocno niecelnie.

82'

Świetna, solowa akcja Divkovicia na lewym skrzydle, który zagrał piłkę w stronę Kalmara, gdzie ponownie dobrym odbiorem popisał się Helik.

80'

Przy odbiorze piłki Ramirezowi Helik uderzył się w nos, ale piłkarz wrócił już do gry.

78'

Bardzo dobra sytuacja dla Stredy: Ramirez wrzucił piłkę w stronę Blackmana, ale heroicznym wślizgiem Michał Helik zdołał wyłuskać mu tę futbolówkę spod nóg.

76'

Ostatnia zmiana w ekipie DAC: Matheus Ramirez pojawi się na murawie za Lukasa Cmelika.

75'

Korner wykonany kiepsko, ale van Amersfooortowi udało się ostatecznie dopaść do futbolówki. Holender uderzył z powietrza, z woleja, a jego strzał minimalnie minął bramkę rywala.

74'

Kolejna dobra akcja Cracovii zakończona tym razem słabą wrzutką. Będzie jeszcze rzut rożny dla "Pasów".

73'

Bardzo dobra, solowa akcja Hanki, któremu w ostatniej chwili udało się wyłożyć piłkę Lopesowi. Portugalczyk uderzył jednak wprost w Jedlickę.

71'

Kolejna zmiana w DAC: Abdulrahman Taiwo pojawi się na boisku za Kristophera Vidę.

70'

Bardzo dobre przyjęcie i akcja Kalmara, który wyłożył piłkę jak na tacy Cmelikowi. Słowacki skrzydłowy uderzył na szczęście dla Cracovii wprost w Peskovicia.

67'

Leżał na boisku kontuzjowany Kostrna, lecz szybko zdecydował się powrócić do gry.

65'

Po gorszym fragmencie gry wreszcie na lewej stronie pola karnego Cracovii znalazł się Kostrna. Słowak wrzucił jednak do nikogo.

62'

Zmiana także w Cracovii: Cecaric opuści murawę, zaś pojawi się na niej Mateusz Wdowiak.

60'

Zmiana w drużynie DAC: Blackman pojawi się na boisku za ukaranego wcześniej żółtą kartką Davisa.

59'

Teraz okres lepszych gry i ataku pozycyjnego Cracovii.

57'

Atakowali teraz z kolei piłkarze klubu ze Słowacji, wpierw główką szczęścia ponownie próbował Kalmar, za chwilę po ładnej akcji piłkę minimalnie niecelnie do Vidy dograł Kostrna.

55'

Ponownie akcja Lopes - Cecaric, ponownie to Portugalczyk wrzucał do Serba i ponownie lewy skrzydłowy Cracovii nie doszedł do zagranej do niego futbolówki.

53'

Świetna akcja DAC! Piłkę przed polem karnym od Vidy otrzymał Kalmar, który zszedł na lewą nogę, a następnie kropnął z całej siły na bramkę Peskovicia. Na szczęście dla krakowian - niecelnie.

50'

Rafael Lopes próbował teraz wrzutki do Cecaricia, lecz Serbowi nie udało się dopaść do piłki.

49'

Kalmar ponownie próbował oddać strzał na bramkę Peskovicia po rzucie rożnym dla swojej drużyny, jednak tym razem faulował w ataku.

47'

Cecaric otrzymał dobre prostopadłe zagranie górą od kolegi z drużyny, jednak zawodnik Cracovii nie zdołał przyjąć piłki.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę od zmiany w drużynie Cracovii. Diego wejdzie na boisko za upomnianego wcześniej żółtym kartonikiem Kamila Pestkę.

HT

Arbiter kończy pierwszą część meczu DAC - Cracovia. Wracamy zaraz po przerwie.

44'

Gol dla DAC. Cracovia szybko straciła prowadzenie po tym jak szczęśliwie odbita piłka po wrzutce Vidy trafiła pod nogi Divkovicia. Chorwat bez większych problemów wykończył akcję swojego zespołu. 1:1 na MOL Arena.

40'

GOOOOOL DLA CRACOVII! Van Amersfoort uderzył z dystansu, z fałszu na bramkę Jedlicki, a piłka, po niezwykle niefortunnym odbiciu się od nóg Kruzliaka wpadła do bramki. 1:0 dla "Pasów"!

39'

Tym razem z prawej strony uderzył Lopes, lecz znowu świetnie wybronił bramkarz DAC.

38'

Przed dobrą akcją stanął Rafael Lopes, uderzał piłkę z lewej strony boiska, ale dobrze obronił strzał Portugalczyka Jedlicka.

37'

Po kornerze uderzył z główki ponownie Kalmar, lecz wprost do koszyczka Peskovicia.

36'

Groźną akcję przeprowadziła Streda, piłkę uderzyć próbowali kolejno Kalmar, a następnie Vida, ale obaj piłkarze zostali zblokowani przez obrońców Cracovii.

33'

Leży po starciu z Dąbrowskim piłkarz DAC, Cmelik. Piłkarz zszedł z boiska o własnych siłach i wszystko wskazuje na to, że wznowi grę.

32'

Cracovia miała niezłą okazję z rzutu wolnego, lecz Datkovic nie zdołał zgrać piłki do żadnego spośród kolegów z zespołu.

29'

Van Amersfoort uderzył z główki na bramkę Jedlicki, jednak trafił tylko w poprzeczkę. Najlepsza do tej pory akcja krakowian!

28'

Van Amersfoort stanął przed szansą na strzelenie pierwszej "europejskiej" bramki dla Cracovii, jednak stracił panowanie nad piłką i krakowianie będą mieli z tej akcji jedynie rzut rożny. Wykonanie kornera przez piłkarzy Probierza było jednak słabe.

25'

Kolejna dobra akcja Stredy" po ładnym wystawieniu piłki przez Cmelika do strzału doszedł stoper DAC, Satka. Obrońca rywali Cracovii uderzył wysoko nad bramką.

23'

Żółta kartka dla Kruzliaka za faul na zawodniku "Pasów".

20'

Cmelik spróbował strzału z dystansu na bramkę Peskovicia, ale uderzył bardzo niecelnie.

16'

Dobra akcja krakowian po fatalnej wymianie podań w obronie piłkarzy Stredy. Faulowany Dąbrowski nie zdołał jednak dobrze zgrać do Pestki.

15'

Korner DAC nie dotarł do żadnego z piłkarzy tej drużyny, za chwilę ponownie próbował dośrodkowania Kostrna, lecz mimo że Kalmar zdołał przyjąć zagraną przez niego piłkę, to za chwilę ją stracił.

14'

Dobra akcja DAC, z lewej strony mocno piłkę w pole karne dośrodkował Vida, ale czujni byli obrońcy "Pasów". Rzut rożny dla Stredy.

10'

Kamil Pestka ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

10'

Pierwszy celny strzał gospodarzy. Po dobrym zgraniu Divkovicia z pierwszej piłki na bramkę Peskovicia uderzył Vida. Bramkarz Cracovii był jednak na posterunku.

8'

Davis próbował prostopadłego podania w stronę Divkovicia. Piłka została przechwycona przez defensora Cracovii.

7'

Kolejny atak podopiecznych Michała Probierza - głową strzał oddać mógł van Amersfoort, lecz sfaulował w ataku Davisa.

5'

No i była pierwsza okazja dla "Pasów". Piłkarz Cracovii uderzył z pierwszej piłki po odbitej od nóg przeciwnika futbolówce, jednak strzelił wprost... w rękę rywala. Gwizdek sędziego, niestety dla krakowian, milczał.

3'

Próbował z lewej strony boiska zaatakować Cecaric, ale piłkarz Cracovii stracił piłkę.

1'

Rozpoczęliśmy mecz! Przy piłce Cracovia.

20:21

Jak widać na załączonym obrazku trener Cracovii, Michał Probierz, zdecydował się na wystawienie w pierwszej jedenastce aż dwóch debiutantów. Para Rafael Lopes - Pelle van Amersfoort będzie tworzyła duet napastników "Pasów".

20:15

Drudzy goście:

20:14

Na początek składy obu drużyn. Pierwsi gospodarze:

20:11

Dzień dobry! Rozpoczynamy relację meczu DAC - Cracovia w eliminacjach do Ligi Europy. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!