Skandal w lidze belgijskiej. Korupcja w czołowych klubach

Maciej Walasek
10.10.2018 18:56
zespół Anderlechtu
fot. Anderlecht Bruksela/Facebook

W Belgii wybuchł ogromny skandal. Policjanci przeszukują siedziby kilku klubów tamtejszej ekstraklasy. Główną przyczyną są podejrzenia o pranie brudnych pieniędzy i ustawianie meczów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Trwa obława antykorupcyjna. Belgijscy funkcjonariusze weszli do kilku klubów. Zatrzymani zostali m.in. dyrektor sportowy Anderlechtu Bruksela, trener Club Brugge i dwaj arbitrzy. Jednak główną postacią jest agent piłkarski, a wcześniej dyrektor techniczny zespołu Charleroi, Mogi Bayat. W nielegalne procedery zamieszany jest też Dejan Veljkovic, który jest jednym z największych agentów piłkarskich w Belgii.

Zobacz także

Ten pierwszy został już zatrzymany przez policję. Bayat jest podejrzewany o oszustwa finansowe w prowizjach za transfery i niepłacenie podatków. Badana jest też sprawa ustawiania spotkań. W akcję zaangażowano 200 funkcjonariuszy. Przeszukiwania mają miejsce w: Anderlechcie, Club Brugge, KAA Gent, Lokeren, KV Mechelen, KV Oostende, KRC Genk i Standardzie Liege oraz w kilku domach działaczy i agentów. Te sensacyjne wieści potwierdzili władze Clubu Brugge.

– W pełni współpracujemy przy dochodzeniu. Ivana Leko nie było dziś w klubie i zostanie przesłuchany – podali w oświadczeniu.

– Policja przeprowadziła rewizję w klubie. Przeszukanie jest częścią śledztwa w sprawie agenta. Klub w pełni współpracuje z organami ścigania – powiedział rzecznik prasowy Anderlechtu.

RadioZET.pl/onet.pl/MW