Zamknij

Czesław Michniewicz selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski

Krzysztof Sobczak
07.07.2017 17:24
Czesław Michniewicz
fot. Jan Kowalski / Agencja Gazeta

Czesław Michniewicz został trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski U-21 -– poinformował prezes PZPN Zbigniew Boniek po piątkowym posiedzeniu zarządu piłkarskiej centrali. 47-letni szkoleniowiec zastąpił Marcina Dornę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Od pierwszego spotkania z Czesławem widziałem w nim wielką chęć prowadzenia tego zespołu. Zarząd przyjął jego kandydaturę jednogłośnie. Celem jest awans do mistrzostw Europy we Włoszech” -– powiedział Boniek.

Zobacz także

Młodzieżowa reprezentacja Polski na czerwcowych mistrzostwach Europy, które zostały rozegrane w Polsce, z jednym punktem zajęła ostatnie miejsce w grupie A.

„- Trener Dorna jest nam bardzo potrzebny, bo to znakomity wychowawca. Jako wicedyrektor sportowy PZPN będzie współpracował ze Stefanem Majewskim. Dodatkowo przejmie reprezentację U-15. To nie jest dla niego kara, ale wręcz przeciwnie” –- ocenił Boniek.

Michniewicz ostatnio prowadził Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Wcześniej pracował z Pogonią Szczecin, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Polonią Warszawa, Jagiellonią Białystok, Widzewem Łódź, Arką Gdynia, Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań. Pracę trenerską rozpoczynał w Amice Wronki.

RadioZET.pl/PAP/KS