Czesław Michniewicz może odejść z kadry U-21. Znalazł się na celowniku klubu Polaka

16.10.2019 17:49
Czesław Michniewicz
fot. ANSA/Associated Press/East News

Czesław Michniewicz może odejść z reprezentacji Polski U-21. Trener młodzieżowej kadry biało-czerwonych znalazł się na celowniku Dynama Moskwa, a więc klubu, w którym występuje jego były podopieczny, a obecny reprezentant seniorskiej drużyny - Sebastian Szymański.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O ewentualnych przenosinach Czesława Michniewicza do Dynama Moskwa poinformował w środę dziennikarz sportowy Polsatu Sport, Cezary Kowalski. Zdaniem redaktora naczelnego portalu sport.pl, Pawła Wilkowicza, "rywalem" 49-latka do objęcia posady w rosyjskim klubie jest natomiast świetnie znany z polskich boisk szkoleniowiec Dan Petrescu.

Czesław Michniewicz rozchwytywany. Chce go klub reprezentanta Polski

Michniewicz doskonale radzi sobie na ławce trenerskiej młodzieżowej reprezentacji Polski. We wtorek jego kadra U-21 pokonała na stadionie Widzewa Łódź Serbię 1:0 po golu w 79. minucie Mateusza Bogusza, występującego na co dzień w Leeds United. Podopieczni 49-letniego polskiego szkoleniowca zajmują na chwilę obecną pierwsze miejsce w grupie 5. w eliminacjach mistrzostw Europy U-21 2021.

Zobacz także

Europa usłyszała o Michniewiczu już nieco wcześniej. Na Euro U-21 2019 piłkarze grający pod jego wodzą zwyciężyli w fazie grupowej z Belgami oraz Włochami, by ulec dopiero przyszłym mistrzom turnieju, Hiszpanii.

Wobec sukcesów urodzonego na Białorusi trenera nie trudno się dziwić, iż wreszcie zainteresowały się nim silniejsze europejskie kluby. - Nie dziwię się, dlaczego Czesław Michniewicz znalazł się w kręgu zainteresowania... Dynama Moskwa - napisał po zwycięstwie Polski z Serbią Cezary Kowalski.

Do powyższej informacji szybko odniósł się również wspomniany już Paweł Wilkowicz, z którego źródeł wynika, że konkurentem Polaka do objęcia stanowiska w moskiewskim klubie jest były rumuński trener Wisły Kraków, a obecny szkoleniowiec CFR Cluj - Dan Petrescu.

Warto dodać, że piłkarzem Dynama Moskwa jest Sebastian Szymański, a więc były podopieczny Czesława Michniewicza, który teraz z powodzeniem notuje kolejne udane występy w dorosłej kadrze Jerzego Brzęczka. Sam klub młodego polskiego pomocnika nie notuje jednak zbyt dobrego początku sezonu. Po 12 meczach zdobył zaledwie 10 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli rosyjskiej Premier Ligi.

RadioZET.pl/sport.pl