Zdobywca Złotej Piłki i dawny gwiazdor Juventusu wznawia karierę!

Mikołaj Pietraszewski
23.09.2017 21:31
Nedved
fot. East News

Pavel Nedved postanowił wznowić karierę. 45-latek podpisał umowę z amatorskim klubem FK Skalna, którego piłkarzem jest jego syn.

O nietypowym kontrakcie klub poinformował na swoim profilu na Facebooku:

Nie wiadomo tylko czy i kiedy nowy nabytek zadebiutuje w barwach Skalnej. Nedved ma bowiem na głowie obowiązki administracyjno-zarządcze - jest bowiem wicedyrektorem Juventusu.

45-letni obecnie Czech karierę piłkarską zakończył w 2009 roku. Wcześniej grał w Dukli Praga, Sparcie Praga i Lazio Rzym, ale jego najlepszy okres przypada na lata 2001-09, gdy był zawodnikiem "Starej Damy". To w jej barwach wywalczył dwukrotnie mistrzostwo Włoch ("scudetto" zdobył też wcześniej w barwach Lazio) i dotarł do finału Ligi Mistrzów w 2003 roku (choć w meczu z Milanem nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek. W 2003 roku otrzymał Złotą Piłkę miesięcznika "France Football" dla najlepszego piłkarza w Europie.

W reprezentacji naszych południowych sąsiadów rozegrał 91 meczów i strzelił 18 goli. Był kapitanem kadry, z którą trzykrotnie wystąpił na Euro i raz na mundialu. Jego największym sukcesem reprezentacyjnym pozostaje wicemistrzostwo Europy z 1996 roku.

RadioZET.pl/sport.pl/Facebook/MP