Czarnogóra-Polska. Raport z Podgoricy. Ulewa utrudni rozegranie meczu?

Dominik Gołdyn
25.03.2017 12:00
Podgorica
fot. PAP/EPA

Słoneczna pogoda przywitała polskich piłkarzy w sobotnie popołudnie, kiedy przylecieli do Podgoricy. 24 godziny później przez stolicę Czarnogóry, gdzie o godz. 20.45 rozpocznie się mecz eliminacji mistrzostw świata, przeszła ulewa i jest znacznie chłodniej. Stadion w Podgoricy nie posiada drenażu, który odprowadzałby wodę z murawy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zdarza się, że pogoda potrafi się tutaj zmieniać błyskawicznie, wszak z jednej strony góry, z drugiej morze i wiatr. Ale zapewne do meczu ustabilizuje się i nie będzie stanowiła problemu dla zawodników - powiedział jedyny polski zawodnik grający w lidze czarnogórskiej Marcin Garuch (FK Grbalj).

Zobacz także

Dotychczas tylko raz polska reprezentacja grała na stadionie Pod Goricom. Niecałe pięć lat temu zremisowała z Czarnogórą 2:2 na inaugurację eliminacji mistrzostw świata 2014. Niedzielne spotkanie odbędzie się w kwalifikacjach do mundialu w Rosji 2018 roku. Polacy są liderami grupy z dorobkiem 10 punktów, o trzy wyprzedzają gospodarzy meczu.

Zagłosuj

Kto wygra dzisiejszy mecz w Podgoricy?

Liczba głosów:

- W tym sezonie dwa razy moja drużyna grała na tym obiekcie - przegraliśmy 0:2 w lidze i 1:2 w pucharze z Buducnostią Podgorica. Z kolei z innym stołecznym klubem Mladostią też na wyjeździe nie wygraliśmy - dodał Garuch.

Polska reprezentacja mieszka w hotelu oddalonym o niespełna kilometr od stadionu, na którym spodziewana jest kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem węgierskiego sędziego Viktora Kassaia.

Mecz Polska - Czarnogóra odbędzie się 26 marca. Jego początek o godz. 20.45. Polska - Czarnogóra na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/DG