Czarnogóra-Polska. Drużyna w Podgoricy. Jest wiara w sukces!

Dominik Gołdyn
25.03.2017 18:04
Lewandowski
fot. PAP/EPA

- W drużynie widać głód gry i sukcesu, a ja jestem zadowolony z tego co, zobaczyłem na treningach - powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem eliminacji mistrzostw świata 2018 z Czarnogórą w Podgoricy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Biało-czerwoni przyjechali do Czarnogóry jako lider grupy E - w czterech dotychczasowych spotkaniach zdobyli 10 punktów. O trzy wyprzedzają czarnogórską reprezentację.

- Skala trudności jutrzejszego spotkania jest bardzo duża, szanujemy naszego silnego przeciwnika, ale zrobimy wszystko, aby osiągnąć korzystny wynik. Do każdego meczu podchodzimy z założeniem zdobycia trzech punktów. W tabelę na razie nie patrzymy, przyjdzie na to czasu, skupiamy się na najbliższym występie - stwierdził Nawałka.

Trener polskiej drużyny przyznał, że piłkarze są świadomi własnych umiejętności i stawki potyczki, ale też mają w sobie pokorę.

Zobacz także

- W drużynie widać głód gry i sukcesu, a ja jestem zadowolony z tego, co zobaczyłem na treningach. Kilka miesięcy czekaliśmy na to spotkanie. Widać postęp w naszych poczynaniach, pod względem taktycznym gramy coraz lepiej, do tego jest świetna atmosfera. Mamy szansę zrobić kolejny krok aby przybliżyć się do finałów mistrzostw świata - dodał.

Nawałka z uznaniem wypowiadał się o grze czarnogórskiej reprezentacji, mimo że w jej szeregach brakuje kilku kontuzjowanych piłkarzy.

- Prezentuje się bardzo dobrze pod względem przygotowania fizycznego, to zawodnicy świetnie wyszkoleni technicznie. Są świetnie zorganizowani w defensywie, bazują zaś na szybkim ataku. Bardzo groźni są po stałych fragmentach gry i w ogóle to drużyna trudna dla najlepszych. Podoba mi się gra Czarnogóry, ale to my chcemy jutro zwyciężyć - podkreślił.

Jak zawsze Nawałka mówił o przygotowaniu mentalnym swoich zawodników. - Nastawienie jest takie, że zagramy jeden z najlepszych meczów i to jest niezwykle istotne. Nasze plany i oczekiwania są bardzo ambitne, ale do wszystkiego trzeba mieć dystans. Jesteśmy gotowi do gry w Podgoricy. Boisko zweryfikuje na ile nasza strategia była słuszna i jaka była dyspozycja dnia piłkarzy.

Zobacz także

O wartości reprezentacji biało-czerwonych przekonany jest też Kamil Grosicki, na co dzień grający w angielskim Hull City. - To my jesteśmy liderem grupy, to my musimy grać swoje i to my - jak mówi trener - jesteśmy najważniejsi. Czeka nas bardzo ciężki mecz, boisko pewnie nie będzie w najlepszym stanie, lecz zapewne jeszcze otrzymamy kolejne wskazówki od trenera Huberta Małowiejskiego. Atutem Czarnogóry będzie to, że gra u siebie, jej kibice bardzo żyją na meczach - powiedział.

Mecz Czarnogóra - Polska odbędzie się 26 marca o godzinie 20:45.

RadioZET.pl/PAP/DG