El.MŚ 2018: Podgorica zdobyta! Biało-czerwoni na autostradzie do Rosji

26.03.2017 22:48
Polska - Czarnogóra

Reprezentacja Polski pokonała w Podgoricy Czarnogórę 2:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata Rosja 2018 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy E. Biało-czerwoni mają sześć punktów przewagi nad Czarnogórą i Danią.

Obie ekipy przystąpiły do tego spotkania osłabione brakiem kluczowych graczy. Adam Nawałka nie mógł skorzystać z niezastąpionego do tej pory Grzegorza Krychowiaka, natomiast w drużynie gospodarzy nie mógł wystąpić najlepszy strzelec Stevan Jovetić.

Pierwsza połowa długimi fragmentami toczyła się w niemrawym tempie. Na początku meczu dobrej okazji nie wykorzystał Grosicki. W odpowiedzi przed szansą stanął Beqiraj, jednak Fabiański instynktownie obronił jego uderzenie. Wreszcie w 40. minucie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie za sprawą pięknego trafienia z rzutu wolnego Roberta Lewandowskiego.

Po zmianie stron Czarnogórcy odważniej zaatakowali i przyniosło im to powodzenie w 63. minucie. Polscy obrońcy zagapili się, nie upilnowali wbiegającego Mugosy, a ten doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych - cudowne podanie Zielińskiego lobem wykończył Piszczek.

W innych spotkaniach grupy E Rumunia bezbramkowo zremisowała z Danią, a Armenia ograła Kazachstan 2:0.

Po pięciu kolejkach Polska z 13 punktami jest liderem grupy. Czarnogóra i Dania mają po 7 "oczek".

Czarnogóra - Polska 1:2

Bramki: Stefan Mugosa (63.) - Robert Lewandowski (40.) Łukasz Piszczek (82.)