Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czarnogóra - Polska: Kto zastąpi Grzegorza Krychowiaka?

23.03.2017 10:08
sport

Grzegorz Krychowiak z powodu kontuzji nie zagra w meczu Polska - Czarnogóra w el. MŚ 2018. Kto zajmie jego miejsce w składzie? Adam Nawałka ma kilka wariantów.

Grzegorz Krychowiak fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Jakim systemem powinniśmy zagrać z Czarnogórą?

Wszystko wskazuje na to, że Polacy zagrają systemem z czwórka obrońców, czwórką pomocników, ofensywnym Zielińksim i Lewandowskim na szpicy. Pewne miejsce w drugiej linii mają Kamil Grosicki i Jakub Błaszczykowski. Obok nich zagrać powinien też Karol Linetty. Niewiadoma - jaka powstała po kontuzji Krychowiaka - dotyczy pozycji drugiego środkowego pomocnika.

Największe szanse na wskoczenie do składu ma Krzysztof Mączyński. Trener Nawałka niejednokrotnie pokazywał już, że ma do tego gracza duże zaufanie i często na niego stawiał, zwłaszcza podczas el. Euro 2016. Inna opcja zakłada ofensywne ustawienie, w którym w miejsce środkowego pomocnika wejdzie napastnik i przejedziemy na grę systemem 4-4-2. Wtedy w pomocy graliby: Mączyński/Linetty, Zieliński, Błaszczykowski i Grosicki. W ataku obok Lewandowskiego zagrałby Łukasz Teodorczyk lub Arkadiusz Milik.

Mecz Polska - Czarnogóra odbędzie się 26 marca. Jego początek o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl. Gdzie obejrzeć transmisję? Sprawdź nasz program TV.

RadioZET.pl/AN

Oceń