Czarnogóra - Polska: Piękne trafienia Lewandowskiego i Piszczka [WIDEO]

26.03.2017 23:10

Reprezentacja Polski odniosła czwarte zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. Podopieczni Adama Nawałki pokonali na gorącym, bałkańskim terenie Czarnogórę 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek.

lewandowski fot. screen/twitter

Jako pierwszy na listę strzelców w 40. minucie wpisał się kapitan biało-czerwonych, Robert Lewandowski. Najpierw napastnik Bayernu został sfaulowany przed polem karnym przez Stefana Savicia. Po chwili sam podszedł do stałego fragmentu gry i perfekcyjnym strzałem nad murem pokonał bramkarza gospodarzy.

W 63. minucie do wyrównania doprowadził Stefan Mugosa. Reprezentant gospodarzy wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i wyskakując zza pleców polskich obrońców, głową umieścił piłkę w bramce Łukasza Fabiańskiego.

Decydującą o zwycięstwie drużyny Adama Nawałki w Podgoricy bramkę zdobył Łukasz Piszczek. Obrońca BVB świetnie oskrzydlił akcję w prawym sektorze boiska i wykorzystał idealne podane od Piotra Zielińskiego. Lob Polaka odbił się jeszcze od słupka, ale ostatecznie znalazł się w czarnogórskiej siatce.