Ćwierć miliona widzów oglądało z trybun mistrzostwa Europy do lat 21

Krzysztof Sobczak
03.07.2017 11:42
Kibice na meczu Polska - Anglia
fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Blisko ćwierć miliona kibiców śledziło z wysokości trybun zakończone w miniony piątek mistrzostwa Europy drużyn do lat 21 - poinformował portal "Łączy nas piłka". Średnia była wyższa niż na turnieju w 2015 roku, który odbył się w Czechach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W finale "polskiego" turnieju Niemcy pokonały Hiszpanię 1:0 i po raz drugi w historii sięgnęły po triumf w imprezie tej rangi. Nasi zachodni sąsiedzi mogą pochwalić się także dwoma innymi tytułami w kategoriach seniorskich - są aktualnymi mistrzami świata, a w niedzielę zwyciężyli w Pucharze Konfederacji, oficjalnym sprawdzianie przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w Rosji.

Turniej cieszył się powodzeniem

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbyły się w sześciu polskich miastach: w Kielcach, Lublinie, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach oraz Krakowie, a zatem nie na największych obiektach w kraju. 21 meczów obejrzało z wysokości trybun 244 085 widzów, co daje średnią 11 623 i jest o 757 osób wyższa niż przed dwoma laty w Czechach.

Co ciekawe, popularnością cieszyły się nie tylko mecze Polaków. Gdyby nie uwzględniać spotkań biało-czerwonych, średnia wynosiłaby 11 185.

Najwięcej kibiców oglądało spotkania w Lublinie (13 588), gdzie dwa mecze rozegrała m.in. reprezentacja Polski (przegrany ze Słowacją i zremisowany ze Szwecją), a najmniej - 9 301 - w Bydgoszczy.

Aż 11 z 21 spotkań obserwował komplet widzów. "Magnesem" były przede wszystkim reprezentacje Hiszpanii oraz Niemiec, a także Włoch i Polski.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/KS