Zamknij

W poniedziałek przesłuchanie Cristiano Ronaldo. Ogromne zainteresowanie mediów

Krzysztof Sobczak
31.07.2017 09:13
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

W poniedziałek 31 lipca w madryckim sądzie odbędzie się przesłuchanie Cristiano Ronaldo w związku z oskarżeniami o oszustwa podatkowe. Mimo wielkiego zainteresowania ze strony mediów, odbędzie się ono za zamkniętymi drzwiami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Portugalczyk, który zapewnia o swojej niewinności, jest oskarżony o przestępstwa podatkowe w kwocie 14,8 mln euro, do których miało dojść w latach 2011-2014. Przesłuchanie ma się rozpocząć o godzinie 11:30.

Zobacz także

Dziennik "AS" informuje, że do madryckiego sądu wpłynęło blisko 200 zapytań o możliwość relacjonowania zeznań. Ten odmówił, ale jak informuje biuro prasowe, w okolicach gmachu pojawiło się ok. 125 dziennikarzy z ponad 30 redakcji z całego świata.

Messi skazany

Nie tylko Ronaldo ma problemy z fiskusem. Niedawno jego największy rywal, Lionel Messi, został skazany na 21 miesięcy i grzywnę w wysokości 3,5 mln euro pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe na kwotę blisko 4-krotnie niższą od tej, o jaką podejrzewany jest CR7 (4,2 lmln euro).

Argentyńczyk nie poszedł do więzienia, bowiem według hiszpańskiego prawa za kratki trafiają osoby skazane na co najmniej 24 miesiące. Ostatecznie skończyło się na ugodzie i grzywnie w wysokości 510 tys. euro.

RadioZET.pl/AS/Sportowe Fakty/KS