Cristiano Ronaldo nie zagra w pięciu najbliższych spotkaniach Realu Madryt! Portugalczyk został zawieszony za czerwoną kartkę, jaką obejrzał w pierwszym spotkaniu Superpucharu Hiszpanii.

Cristiano Ronaldo fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kara dla Ronaldo jest...?

CR7 pojawił się na murawie w 58. minucie, a mimo to nie dokończył spotkania. W 80. minucie zdobył gola na 1:2, po czym zdjął koszulkę i ujrzał żółtą kartkę. Chwilę później Ronaldo po starciu z Umtitim padł w polu karnym - stoper "Dumy Katalonii" odepchnął rywala i spowodował jego upadek, jednak sędzia De Burgosa Bengoechea uznał, że as Realu próbował wymusić jedenastkę. Arbiter pokazał mu więc drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Ronaldo był zażenowany całą sytuacją i dał temu wyraz lekko odpychając sędziego. To właśnie za to przewinienie został ukarany aż na pięć spotkań.

Cristiano Ronaldo nie zagra w rewanżowym meczu Superpucharu Hiszpanii, a także straci początek ligi. Nie wystąpi w starciach z Deportivo, Valencią, Levante i Realem Sociedad.