Zamknij

Cristiano Ronaldo zakażony koronawirusem. Jak zareagował na wyniki testu?

14.10.2020 11:24
Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
fot. PAP/EPA

Cristiano Ronaldo we wtorek otrzymał pozytywny wyników testów na koronawirusa. Jak opisują portugalskie media, gwiazdor Juventusu nerwowo zareagował na zakażenie i domaga się powtórzenia badań.

Cristiano Ronaldo zakażony koronawirusem - taki komunikat pojawił się we wtorek na stronie Portugalskiego Związku Piłki Nożnej. Dodano, że 35-latek czuje się dobrze, nie ma żadnych objawów i zgodnie z wytycznymi przebywa w izolacji. Z tego powodu nie zagra w środowym meczu Ligi Narodów ze Szwecją. Może też opuścić spotkanie Serie A z Crotone oraz inaugurację Ligi Mistrzów - 20 października Juventus zmierzy się z Dynamem Kijów.

CR7 nie jest jednak przekonany do prawdziwości wyników testów i - jak przekonują portugalskie media - chce powtórzenia badań.

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa. Jak zareagował?

"Ronaldo nieszczęśliwy i nerwowy. Domaga się kolejnych testów" - napisano na okładce tabloidu "Correio da Manha".

Piłkarz miał też umówione spotkanie z matką Dolores Aveiro, ale w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 odwołał je. Kobieta wsparła swojego syna za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Bóg daje wielkie bitwy wielkim wojownikom. To kolejna wojna, którą wygrasz synu" - napisała na InstaStory.

Dolores Aveiro
fot. Dolores Aveiro/InstaStory

Rąbka tajemnicy uchylił też selekcjoner reprezentacja Portugalii Fernando Santos. - On wciąż nie rozumie, jak to się mogło stać i co się dzieje. Nic mu nie jest, czuje się dobrze, rozmawia z nami z balkonu. Chce zagra w środę ze Szwecją - powiedział doświadczony szkoleniowiec.

Rano 14 października cała kadra jeszcze raz przejdzie badania na koronawirusa. Od ich wyników zależy skład na spotkanie ze Szwecją w Lidze Narodów, które rozpocznie się  godz. 20:45 w Algarve.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/marca.com