Cristiano Ronaldo z setnym golem dla Portugalii. Historyczne osiągnięcie piłkarza

08.09.2020 22:30
Cristiano Ronaldo z 100 bramkami dla Portugalii

Cristiano Ronaldo w meczu ze Szwecją w Lidze Narodów zdobył dwie bramki, które były kolejno 100. i 101. golami dla reprezentacji Portugalii. Tym samym piłkarz Juventusu został pierwszym człowiekiem w europejskiej piłce, który dokonał takiego wyczynu.

Cristiano Ronaldo trafiał do siatki rywali najpierw w 45. minucie, gdzie popisał się efektownym golem z rzutu wolnego. W drugiej połowie, zawodnik Juventusu Turyn podwyższył prowadzenie w 72. minucie.

Portugalczyk jest drugim piłkarzem w historii pod względem liczby bramek dla drużyny narodowej. Rekordzistą jest Irańczyk Ali Daei, który w latach 1993-2006 strzelił 109 goli.

35-letni Ronaldo pierwsze trafienie w barwach narodowych zanotował na Euro 2004 w przegranym 1:2 meczu z Niemcami.

Ostatecznie Portugalia pokonała Szwecję 2:0 w meczu Dywizji A Ligi Narodów.

Szwecja - Portugalia 0:2 (0:1).

Bramki: Cristiano Ronaldo (45+1, 72).