Zamknij

Ronaldo może stracić sponsorów. EA usunęło go z materiałów promocyjnych FIFA 19

Andreas Nicolaides
05.10.2018 11:21
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

Cristiano Ronaldo przez oskarżenia o gwałt może stracić sponsorów. Pierwsze działa podjęło już Electronic Arts - Portugalczyk zniknął z materiałów promujących grę FIFA 19.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Widzieliśmy raport zawierający szczegółowe informacje dotyczące zarzutów przeciwko Cristiano Ronaldo. Ściśle monitorujemy sytuację. Oczekujemy, że sportowcy i ambasadorzy będą zachowywać się w sposób zgodny z wartościami Electronic Arts - czytamy w treści komunikatu wystosowanego przez EA.

Portugalczyk zniknął z części materiałów promocyjnych gry FIFA 19, choć jest jej główną twarzą. Na oficjalnej stronie EA widnieją okładki najważniejszych gier sportowych studia - na każdej z nich obok tytułu jest zawodnik promujący grę, na każdej z wyjątkiem FIFY.

FIFA

Zawodnika Juventusu nie ma też na zdjęciach profilowych i w tle oficjalnych profili EA Sports na Facebooku i Twitterze.

Cristiano Ronaldo oskarżony o gwałt

Przypomnijmy, że kilka dni temu w dzienniku "Der Spiegel" pojawił się wywiad z Kathryn Mayorgą. Kobieta opowiedziała w nim o wydarzeniach z 2009 roku, kiedy to w jednym z klubów poznała Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po imprezie miał zaprosić ją do swojego pokoju i zgwałcić.

Zobacz także

Ronaldo opublikował już oświadczenie w tej sprawie, w którym zaprzeczył tym oskarżeniom.

RadioZET.pl/AN