Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cristiano Ronaldo piłkarzem Juventusu! Transfer stulecia dokonany!

10.07.2018 17:41
sport

Cristiano Ronaldo, Real Madryt i i Juventus porozumiały się w sprawie transferu Portugalczyka. Mistrzowie Włoch zapłacą za 33-letniego skrzydłowego ok. 105 milionów euro.

Cristiano Ronaldo piłkarzem Juventusu fot. AFP/EastNews

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

W przyszłym tygodniu piłkarz przejdzie badania medyczne i oficjalnie zostanie zaprezentowany jako nowy gracz "Starej Damy". Na razie przebywa na urlopie.

W poniedziałek prezydent Juve Andrea Agnelli udał się do Grecji, aby spotkać się z Ronaldo i osobiście dogadać warunki transakcji.

Cristiano Ronaldo będzie klubowym kolegą Wojciecha Szczęsnego, który po odejściu Gianluigiego Buffona otrzymał bluzę z numerem 1.

Ronaldo odchodzi z Realu

Real Madryt wydał już oficjalny komunikat i pożegnał swoją legendę. Portugalczyk spędził na Santiago Bernabeu 9 lat. Ma więcej goli niż występów - 451 w 438 meczach. Sięgnął z tą drużyną po kilkanaście trofeów, w tym 4-krotnie triumfował w Lidze Mistrzów.

"Real Madryt informuje, że (...) zgodził się na odejście Cristiano Ronaldo do Juventusu. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność piłkarzowi, który pokazał, że jest najlepszy na świecie, i zapisał się w jednej z najwspanialszych epok naszego klubu i światowego futbolu" - czytamy w oświadczeniu "Królewskich".

RadioZET.pl/KS

Oceń