Zamknij

Cristiano Ronaldo piłkarzem Juventusu! Transfer stulecia dokonany!

Krzysztof Sobczak
10.07.2018 17:41
Cristiano Ronaldo piłkarzem Juventusu
fot. AFP/EastNews

Cristiano Ronaldo, Real Madryt i i Juventus porozumiały się w sprawie transferu Portugalczyka. Mistrzowie Włoch zapłacą za 33-letniego skrzydłowego ok. 105 milionów euro.

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

W przyszłym tygodniu piłkarz przejdzie badania medyczne i oficjalnie zostanie zaprezentowany jako nowy gracz "Starej Damy". Na razie przebywa na urlopie.

W poniedziałek prezydent Juve Andrea Agnelli udał się do Grecji, aby spotkać się z Ronaldo i osobiście dogadać warunki transakcji.

Cristiano Ronaldo będzie klubowym kolegą Wojciecha Szczęsnego, który po odejściu Gianluigiego Buffona otrzymał bluzę z numerem 1.

Ronaldo odchodzi z Realu

Real Madryt wydał już oficjalny komunikat i pożegnał swoją legendę. Portugalczyk spędził na Santiago Bernabeu 9 lat. Ma więcej goli niż występów - 451 w 438 meczach. Sięgnął z tą drużyną po kilkanaście trofeów, w tym 4-krotnie triumfował w Lidze Mistrzów.

"Real Madryt informuje, że (...) zgodził się na odejście Cristiano Ronaldo do Juventusu. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność piłkarzowi, który pokazał, że jest najlepszy na świecie, i zapisał się w jednej z najwspanialszych epok naszego klubu i światowego futbolu" - czytamy w oświadczeniu "Królewskich".

RadioZET.pl/KS