Zamknij

Cristiano Ronaldo odpowiada szefowi Złotej Piłki. Mocne oświadczenie

29.11.2021 19:42
Cristiano Ronaldo
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Cristiano Ronaldo tuż przed rozpoczęciem ceremonii wręczenia Złotej Piłki 2021 opublikował oświadczenie, w którym odpowiada na słowa Pascala Ferre'a. Redaktor naczelny "France Football" kilka dni temu stwierdził, że główną ambicją Portugalczyka jest, by mieć na koniec kariery więcej Złotych Piłek od Lionela Messiego.

Ronaldo kompletnie nie zgadza się ze słowami Ferre'a i wprost mówi, że szef plebiscytu Złotej Piłki kłamie.

Złota Piłka 2021: oświadczenie Cristiano Ronaldo

- Użył mojego nazwiska dla promocji własnej i swojego wydarzenia. To niedopuszczalne, by osoba odpowiedzialna za przyznanie tak prestiżowej nagrody mogła w ten sposób kłamać. To totalny brak szacunku dla kogoś, kto zawsze respektował "France Football" i Złotą Piłkę. Dziś znów skłamał, tłumacząc moją nieobecność na gali rzekomą kwarantanną, której musiałbym się poddać - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na jego profilu na Instagramie.

- Zawsze doceniam każdego, kto wygrywa, respektując zasady wzajemnego szacunku i sportowego fair-play. Tak postępuję od początku mojej kariery, bo nigdy nie nie jestem przeciwko komuś. Zawsze wygrywam dla siebie i zespołów, które reprezentuję. Moją największą ambicją jest to, by wygrywać międzynarodowe trofea dla klubów i reprezentacji. Największą ambicją jest bycie dobrym przykładem dla wszystkich, którzy marzą o zostaniu piłkarzem. Największą ambicją jest, by moje imię zostało zapisane złotymi zgłoskami w historii futbolu - podkreślił Portugalczyk.

Zdobywcą Złotej Piłki 2021 został Lionel Messi, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Jorginho. Dla Argentyńczyka to siódma Złota Piłka w karierze. Cristiano Ronaldo ma na koncie pięć takich nagród.