Zamknij

Cristiano Ronaldo nie zagrał, organizator wypłaci kibicom odszkodowanie

20.11.2020 14:15
Cristiano Ronaldo
fot. Giuseppe Maffia/UK Sports/SIPA/SIPA/East News

Cristiano Ronaldo mimo obietnic i reklam nie wystąpił w spotkaniu towarzyskim Gwiazd K-League - Juventus. Sprawa trafiła do sądu, który w piątek orzekł, że organizator musi wypłacić kibicom odszkodowanie z tego tytułu.

Cristiano Ronaldo miał być główną postacią ubiegłorocznego towarzyskiego spotkania gwiazd koreańskiej K-League z Juventusem. Organizatorzy zapewnili sobie prawo występu Portugalczyka przez co najmniej 45 minut i tak też zapowiadali ten mecz w reklamach. Na stadion w Seulu przyszło 65 tys. kibiców, ale CR7, mimo skandowania widzów, nie pojawił się na murawie nawet na kilka sekund.

Sprawa trafiła do sądu. 162 kibiców pozwało organizatora firmę The Fasta za niedopełnienie warunków umowy, a dwóch innych oskarżyło ją o fałszywą reklamę. W środę zapadł wyrok w tej sprawie.

Koreańczycy zapłacą za nieobecność Ronaldo

Sąd orzekł, że organizatorzy mieli obowiązek dopilnowania, by Ronaldo pojawił się w tym towarzyskim pojedynku, z wyjątkiem sytuacji nagłej i nieprzewidywalnej - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa. Nakazał więc firmie The Fasta zwrot połowy ceny biletu oraz dodatkowo wypłatę 37 euro każdej ze 162 osób, które pozywały organizatora. Kibice, według orzeczenia, mieli ucierpieć z powodu „emocjonalnego niepokoju” związanego z nieobecnością gwiazdora.

The Fasta miała nalegać, by Ronaldo wyszedł na murawę, ale sztab medyczny Juventusu zadecydował inaczej.

Ceny biletów, które zostały sprzedane w mniej niż trzy minuty, wahały się od 22 do 301 euro.

Obecny wyrok wynika z orzeczenia Sądu Okręgowego w Incheon, który w lutym nakazał organizatorowi wypłatę 282 euro dwóm fanom, którzy oskarżyli go o fałszywą reklamę spotkania, w którym Ronaldo miał wziąć udział co najmniej przez 45 minut.

Zamieszanie wokół nieobecności Ronaldo ma nie tylko reperkusje sportowe. Mieszkańcy Korei Płd. wprowadzili do języka nowe wyrażenie: „zachować się jak Ronaldo” w odniesieniu do osoby, która nie dotrzymuje obietnicy.

RadioZET.pl/PAP