Cristiano Ronaldo kontuzjowany. Co z finałem Ligi Mistrzów?

Andreas Nicolaides
07.05.2018 12:17
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo zszedł w przerwie meczu Real Madryt - Barcelona (2:2) z powodu kontuzji. Doznał skręcenia kostki. Dla Realu to o tyle niepokojąca informacja, że 26 maja zmierzy się z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów.

Ronaldo nabawił się urazu w 15. minucie, gdy strzelił bramkę. Przeszkodzić próbował mu Gerard Pique, w wyniku starcia z rywalem Ronaldo źle postawił stopę i jego staw skokowy mocno się wygiął. Z grymasem bólu wrócił jednak do gry. Wytrzymał do przerwy. Po zmianie stron zastąpił go Marco Asensio.

Pierwsze diagnozy są optymistyczne. Skręcenie, jakiego doznał, jest lekkie. Ronaldo spokojnie powinien "wyrobić się" na finał Champions League. Jego występ w nadchodzącym starciu z Sevillą (w środę) jest jednak wykluczony.

W spotkaniu Barcelona - Real Madryt na Camp Nou padł remis 2:2. Gole dla Katalończyków strzelali Luis Suarez i Lionel Messi, dla Realu trafił wspomniany wcześniej Ronaldo i Gareth Bale. Mecz nie miał żadnego znaczenia w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona tytuł zapewniła sobie już wcześniej.