Zamknij

Ronaldo ujawnił, do kiedy chce grać. Szef France Football zdradził plany

29.11.2021 10:06
Cristiano Ronaldo
fot. AP/East News

Pascal Ferre ujawnił fragment prywatnej rozmowy z Cristiano Ronaldo. Szef France Football zdradził, że Portugalczyk przed odejściem na emeryturę chce zdobyć więcej Złotych Piłek od Lionela Messiego.

Cristiano Ronaldo pięciokrotnie zwyciężał w plebiscycie Złotej Piłki. Po raz ostatni ta sztuka udała mu się, w 2017 roku, kiedy grał jeszcze w Realu Madryt. W klasyfikacji wszech czasów laureatów tego prestiżowego trofeum o jedną wygraną więcej ma Lionel Messi. Argentyńczyk wygrał w ostatniej edycji w 2019 roku. Rok wcześniej Złota Piłka powędrowała do Luki Modricia.

Pascal Ferre, który pełni funkcję redaktora naczelnego France Football ujawnił, ze kiedy poinformowano Chorwata o zwycięstwie, "popłakał się jak małe dziecko". Ferre, który od sześciu lat odpowiada za plebiscyt, opowiedział, że w jednej z rozmów Cristiano Ronaldo zdradził mu, że chce grać dopóki nie zgarnie większej liczby Złotych Piłek od Messiego.

- Jego jedyną ambicją jest odejście na emeryturę, gdy będzie miał większą liczbę Złotych Piłek niż Lionel Messi - przyznał.

Ronaldo zdradził, do kiedy chce grać w piłkę

Gala Złotej Piłki w 2020 roku została odwołana przez pandemię koronawirusa. W tym roku ceremonia dojdzie do skutku, a jednym z faworytów do głównej nagrody jest  Robert Lewandowski. Polak zjawił się w Paryżu dzień wcześniej, spędzając wieczór w towarzystwie żony Anny.

Ferre zaznaczył, że zwycięzca Złotej Piłki został już poinformowany o wygranej. Jednocześnie podkreślił, że nie ma zamiaru zdradzać nazwiska triumfatora, które pozostaje w ścisłej tajemnicy.

Złota Piłka 2021: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć galę na żywo?

- Jesteśmy bardzo ostrożni. Poznanie zwycięzcy Ballon d'Or jest wielką tajemnicą. Nie sądzę, aby w sporcie istniała porównywalna sytuacja - tłumaczył.

Relacja na żywo z gali Złotej Piłki zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl