Zamknij

Cristiano Ronaldo ambasadorem Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku

Maciej Walasek
05.08.2018 15:56
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

Cristiano Ronaldo zachęca do oddawania krwi. Portugalczyk został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od prawie 10 lat piłkarz Juventusu Turyn wspiera kampanię „Be The 1!”, która zachęca do oddawania krwi. Pięciokrotny laureat Złotej Piłki sam jest honorowym dawcą krwi. Teraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku podało, że Ronaldo został ambasadorem ich centrum.

Zobacz także

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Cristiano Ronaldo został ambasadorem RCKiK w Białymstoku w ramach kampanii Be The 1! Cristiano Ronaldo jest faktycznym dawcą krwi od 24. roku życia. Ogromnie cieszymy się, że swoją osobą zechciał promować ideę honorowego krwiodawstwa – napisano na koncie Facebookowym krwiodawstwa.

Pierwsze informacje o tym, że Portugalczyk został ambasadorem pojawiły się dwa miesiące temu. Ronaldo miał nawet pojawić się na oficjalnych obchodach Dnia Honorowego Dawcy Krwi, ale wówczas przebywał na mundialu w Rosji. Niewykluczone, że 33-latek pojawi się na obchodach w przyszłym roku.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl/MW