Tyle zarabia Cristiano Ronaldo za jeden wpis na Instagramie. Astronomiczna kwota

16.10.2019 12:05
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

Cristiano Ronaldo w zeszłym roku za zamieszczanie w mediach społecznościowych postów sponsorowanych zarobił blisko 50 milionów dolarów. Serwis Buzz Bingo uważa, że zawodnik Juventusu Turyn jest najlepiej zarabiającym sportowcem świata w tej kategorii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cristiano Ronaldo w poniedziałkowym meczu eliminacji Euro 2020 zdobył jedynego gola dla Portugalii, która przegrała z Ukrainą 1:2. Dla piłkarza było to wyjątkowe, bo 700. trafienie w karierze. Poza osiągnięciami na boisku 34-latek może pochwalić się także nieprawdopodobnymi liczbami poza murawą, a dokładniej w kwestii zarobków.

W zeszłym roku Ronaldo opublikował 49 postów sponsorowanych na Instagramie, za które zarobił aż 47,8 milionów dolarów. To oznacza, że zawodnik Juventusu Turyn jest absolutnym liderem pod względem inkasowania najwyższych kwot za materiały sponsorowane publikowane w mediach społecznościowych. Konto Portugalczyka obserwuje 186 milionów fanów, dlatego średnia cena za jeden post na jego profilu wynosi 975 tysięcy dolarów.

W związku z tym Cristiano Ronaldo wyprzedził Leo Messiego. Legenda Barcelony w 2018 roku dodała 36 postów sponsorowanych, za które dostała 23,3 milionów dolarów, co dało średnią kwotę 648 tysięcy za post.

RadioZET.pl/buzzbingo.com