Skandal w meczu eliminacji Ligi Europy. Sędzia trafiony petardą [WIDEO]

02.08.2019 10:40
Sędzia trafiony petardą

Mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Europy Universitatea Craiova - Honved Budapeszt został przerwany na ponad pół godziny po tym, jak sędzia Arnold Hunter został trafiony petardą hukową w głowę. Do dalszych gier awansowali gospodarze, ale w związku ze skandalem grozi im walkower.

Pierwsze spotkanie w stolicy Węgier zakończyło się bezbramkowym remisem i taki sam wynik padł w rewanżu. Arbiter z Irlandii Północnej zarządził więc dogrywkę i kiedy wszystko zmierzało do serii rzutów karnych, w 120. minucie jeden z chuliganów rzucił z trybun petardę, trafiając nią w głowę i raniąc sędziego. "Hukówka" wybuchła tuż obok Huntera.

Craiova - Honved: Awans Rumunów, ale grozi im walkower

Debata nad tym, czy dokończyć ten mecz trwała 35 minut. Wreszcie zdecydowano się przeprowadzić konkurs jedenastek pod wodzą arbitra technicznego. Awans wywalczyli Rumuni (3:1), ale teraz grożą im sankcje, włącznie z walkowerem, który premiowałby Honved.

Delegaci UEFA oraz gospodarze postanowili dokończyć spotkanie ze względu na... brak gwarancji ochrony, która nie była w stanie zapewnić bezpieczeństwa piłkarzom. Obawiano się, że na trybunach wybuchną zamieszki.