Ekstraklasa: Fatalny finisz Cracovii, remis w Lubinie

01.05.2017 20:04
Zagłębie - Cracovia

Do 90. minuty Cracovia prowadziła na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:0, a ostatecznie tylko zremisowała 2:2. Remis "Miedziowym" uratował Lubomir Guldan.

Przez cały mecz gospodarze byli lepszym zespołem, częściej przebywali z piłką pod bramką rywala, ale w pierwszej połowie to przyjezdni strzelali gole. W 32. minucie fatalną interwencję Małkowskiego wykorzystał Szczepaniak, a 7 minut później podwyższył były napastnik Zagłębia, Krzysztof Piątek.

Po przerwie Piotr Stokowiec bardziej zaryzykował, dokonał ofensywnych zmian i to się opłaciło, choć dopiero w ostatnich sekundach. W 90. minucie kontaktowego gola zdobył Nespor, a w 3. minucie doliczonego czasu gry wyrównał Lubomir Guldan.

"Pasy" straciły okazję, by odskoczyć od zajmujących miejsca spadkowe ekip z Chorzowa i Gliwic. Obecnie mają jedno "oczko" więcej niż Ruch oraz Piast (po 16 pkt) i zajmują 14. miejsce. Zagłębie jest 10. z dorobkiem 21 punktów.

Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2

Bramki: Martin Nespor (90.), Lubomr Guldan (90.+3) - Mateusz Szczepaniak (32.), Krzysztof Piątek (39.)