Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cracovia poszła śladem Romy. Szczytna akcja polskiego klubu

03.07.2019 21:30
sport

Cracovia poinformowała o specjalnej akcji, którą rozpoczęła. Małopolski klub postanowił, że przy okazji nagrań w mediach społecznościowych będzie publikować zdjęcia i dane zaginionych dzieci. Bardzo podobną inicjatywę podjęła AS Roma.

Cracovia fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cracovia ogłosiła, że w tym miesiącu przy publikowaniu przeróżnych nagrań w mediach społecznościowych przy okazji będzie pokazywała wizerunki zaginionych. Przy takich materiałach przez pierwsze sekundy będą pojawiać się informacje o takich osobach.

- Dotyczy to wszystkich produkcji: od konferencji prasowych po nawet żartobliwe filmiki, które mają w końcu największe zasięgi. Od czasu do czasu na naszych kontach na Twitterze, Facebooku i Instagramie pojawią się posty związane wyłącznie z poszukiwaniem danej osoby – wyjaśnił rzecznik prasowy Cracovii, Przemysław Staniek.

Cracovia jak AS Roma: Klub będzie informował o zaginionych

Klubowi nie chodzi o zbicie kapitału, ale o zwrócenie uwagi na problem. W związku z tym we wtorek na Twitterze „Pasów” pojawiła się informacja o zaginionej Andżelice Rutkowskiej, która ostatni raz widziana była w piątek, 31 stycznia 1997 roku. Wówczas w Kole (woj. wielkopolskie) wyszła z domu dziadków i kierowała się w stronę domu mamy, do którego nie dotarła. Ojciec zaginionej nie żyje, a matka jest chora psychicznie. Wobec tego poszukuje ją chrzestna.

Pierwsze ślady prowadziły do Włocławka, w którym dziewczynka miała być widziana w okolicach dworca. „Głos Wielkopolski” podał, że w kolejnych latach inne tropy prowadziły do Anglii, gdzie jedna z Polek oświadczyła, że w Slough mieszka kobieta podobna do wizerunku Andżeliki, a później pojawiła się informacja, że dziewczyna była widziana w Zakopanem.

Zdesperowana rodzina podjęła decyzję o internetowej zbiórce, w której zbierają pieniądze na prywatnego detektywa. Poza tym dziewczyny poszukuje Fundacja ITAKA, a za jej pośrednictwem do akcji włączyła się Cracovia, która poszła śladem AS Romy.

Przypomnijmy, że legendarny włoski klub przy ogłaszaniu ostatnich transferów: Leonardo Spinazzoli i Amadou Diawarry poza zdjęciami nowych graczy umieścił fotografie zaginionych dzieci.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń
Tagi