Ekstraklasa: Popucharowa zadyszka Arki, zwycięstwo Cracovii

08.05.2017 19:54
Cracovia - Arka

Arka Gdynia wróciła do ligowej rzeczywistości po triumfie w Pucharze Polski i została zweryfikowana przez Cracovię. "Pasy" wygrały 2:0 i zepchnęły beniaminka do strefy spadkowej.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mieli o 24 godziny mniej czasu na odpoczynek. We wtorek w Warszawie sięgnęli po drugi w historii klubu Puchar Polski, pokonując sensacyjnie Lecha Poznań 2:1. Zmęczenie i dobra postawa Cracovii sprawiły, że Arka ponownie mówi drżeć o ligowy byt.

Gospodarze pierwszy cios wyprowadzili w ostatniej minucie premierowej odsłony. Dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego strzałem głową wykończył Krzysztof Piątek. Po przerwie asystent zamienił się w egzekutora - Dąbrowski wykorzystał rzut karny i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Wcześniej dużego pecha miał Adrian Błąd, który wszedł na boisko w 65. minucie, a już 5 minut później złamał rękę w dwóch miejscach. To oznacza koniec sezonu dla pomocnika gdynian.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Cracovia awansowała na 11. miejsce w tabeli. Arka jest przedostatnia, ale ma tyle samo punktów co 14. Śląsk Wrocław.

Cracovia - Arka Gdynia 2:0

Bramki: Krzysztof Piątek (44.), Damian Dąbrowski (73. - karny)