Puchar Polski: Cracovia uzupełniła grono ćwierćfinalistów

05.12.2019 23:33
Cracovia - Raków

Cracovia po serii rzutów karnych pokonała Raków Częstochowa i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski 2019/2020. W regulaminowym czasie gry oraz w dogrywce gole nie padły.

Trener Michał Probierz, podobnie jak było w poprzednich rundach, dał odpocząć większości podstawowych zawodników i postawił na zmienników. Inaczej do tego spotkania podszedł Marek Papszun, który posłał do boju pierwszy "garnitur". Różnicy jednak nie było widać - to był bardzo wyrównany mecz, choć lepszych okazji nie wykorzystali goście.

W pierwszej połowie w słupek trafił Daniel Bartl, a na początku dogrywki znakomitą interwencją popisał się Hrosso po uderzeniu Piątkowskiego. "Pasy" nie były tak aktywne pod bramką przeciwnika.

W serii rzutów karnych lepiej spisali się gospodarze, ale wydatnie pomogli im w tym strzelcy z Częstochowy. Petr Schwarz i Jarosław Jach uderzyli tak, że Hrosso nie miał problemów z obroną.

Raków bardzo szybko dostanie okazję do rewanżu. W niedzielę o godz. 12:30 częstochowianie znów stawią się przy Kałuży na meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy.

Puchar Polski: Ćwierćfinaliści w komplecie

Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły: Legia Warszawa, Piast Gliwice, GKS Tychy, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Stal Mielec i Miedź Legnica.

Cracovia - Raków Częstochowa 0:0, karne 4-1