Zamknij

Cracovia - Lechia: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć finał Pucharu Polski?

24.07.2020 19:00
Cracovia - Lechia
fot. Michal Klag/REPORTER/EastNews

Cracovia - Lechia Gdańsk na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z mecz kończącego sezon piłkarski w Polsce. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć finał PP Cracovia - Lechia.

Cracovia - Lechia w finale PP LIVE. Z kilku powodów finał Pucharu Polski 2020 będzie wyjątkowy. Wpływ na to ma pandemia koronawirusa - najpierw rozgrywki przerwano na kilka miesięcy, następnie dokończono ćwierćfinały, rozegrano spotkania 1/2 finału, by wreszcie na 24 lipca wyznaczyć datę decydującego starcia. Po raz pierwszy od 2013 roku finał zostanie rozegrany poza PGE Narodowym, w Lublinie, a to z uwagi na wciąż obowiązuje w kraju obostrzenia.

Od 21 lipca rząd złagodził wprawdzie restrykcje i zwiększył limit kibiców mogących wziąć udział w meczach piłkarskich i żużlowych z 25 do 50 procent, ale mimo to Polski Związek Piłki Nożnej nie zdecydował się na "dodrukowanie" biletów.

Cracovia - Lechia w telewizji i live stream w internecie

- Pozostajemy przy 25 procentach. Kluby otrzymały równą pulę biletów - po tysiąc, z czego za bramkami - w sektorach dla kibiców obu drużyn - usiądzie po 670 osób. Część wejściówek przeznaczyliśmy również dla innych osób, ponieważ mamy swoje zobowiązania, m.in. umowy sponsorskie. Natomiast pozostała część trafiła do otwartej sprzedaży - przekazał rzecznik federacji Jakub Kwiatkowski.

Wyjątkowy jest także skład finału, gdyż Cracovia zadebiutuje na tym etapie rywalizacji i po raz pierwszy w 114-letniej historii klubu powalczy o Puchar Polski. Jej rywalem będzie broniąca tytułu Lechia Gdańsk, która przed rokiem pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 po trafieniu w samej końcówce Artura Sobiecha. W półfinałach odpadli faworyci - Legia Warszawa i Lech Poznań.

- Każdy mecz ma swoją historię i droga do finału była bardzo trudna, ale uważam, że zapracowaliśmy na niego. Cieszę się, że nasza drużyna potrafiła odpowiedzieć, zmienić losy spotkań i wytrzymać ciśnienie. To napawa mnie optymizmem. Jesteśmy w świetnym miejscu i chcielibyśmy powtórzyć ubiegłoroczny sukces. Cracovia miała podobną drogę, w jej potyczkach także nie brakowało dramatycznych końcówek - ocenił szkoleniowiec obrońców trofeum Piotr Stokowiec.

Stawką spotkania będzie udział w eliminacjach Ligi Europy, a także w sierpniowym spotkaniu o Superpuchar Polski, w którym triumfator PP zmierzy się z mistrzem kraju - Legią Warszawa.

Finał Pucharu Polski Cracovia - Lechia: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Finał Pucharu Polski Cracovia - Lechia Gdańsk odbędzie się w piątek 24 lipca o godz. 20:30. Transmisja TV w stacji Polsat i Polsat Sport oraz online na stronie ipla.tv. Dostęp do platformy jest płatny, a jednorazowa opłata wynosi 5 zł.

RadioZET.pl/PAP