Zamknij

Cracovia - Lechia: Kiedy i o której godzinie finał Pucharu Polski?

24.07.2020 19:00
Cracovia - Lechia
fot. PAP/EPA

Cracovia - Lechia zdecyduje o tym, kto zdobędzie Puchar Polski. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się spotkania Cracovia - Lechia Gdańsk. Gdzie obejrzeć finał Pucharu Polski? Transmisja będzie dostępna w TV i online stream. Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk na żywo na sport.radiozet.pl.

Cracovia - Lechia to finał, którego spodziewało się niewielu. Obie ekipy sprawiły niespodziankę w swoich spotkaniach 1/2 finału. Cracovia niespodziewanie gładko ograła Legię Warszawa 3:0, podczas gdy Lechia dopiero po rzutach karnych okazała się lepsza od Lecha Poznań. Awans drużyny z Gdańska jest o tyle zaskakujący, że w serii jedenastek Lech był o krok od zwycięstwa, ale zamiast przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zmarnował trzy kolejne rzuty karne.

Cracovia - Lechia GODZINA. Kiedy finał Pucharu Polski?

Przed meczem Cracovia - Lechia trudno wskazać faworyta. Jeśli spojrzymy na tabelę, powinniśmy upatrywać go w zespole z Gdańska, który ukończył rozgrywki na czwartej pozycji. Cracovia była siódma, jednak do finałowych rywali straciła tylko trzy punkty. Co innego mówią nam jednak bezpośrednie starcia tych drużyn. W tym sezonie Cracovia i Lechia Gdańsk grały ze sobą trzy razy i za każdym razem górą była ekipa z Krakowa. Szczególnie bolesna była ostatnia porażka. Na początku lipca Lechia przegrzała z Cracovią aż 0:3.

Dla Lechii Gdańsk tegoroczny finał Pucharu Polski będzie szansą na trzecie w historii zwycięstwo w tych rozgrywkach. Poprzednio biało-zieloni triumfowali w 1986 i 2019 roku. Cracovia staje przed szansą pierwszego zdobycia Pucharu Polski w historii.

Cracovia - Lechia. Transmisja finału Pucharu Polski

Finał Pucharu Polski Cracovia - Lechia odbędzie się w piątek o godz. 20.00. Transmisja będzie dostępna w TV i online stream. Mecz Cracovia - Lechia na żywo na sport.radiozet.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/AN