Puchar Polski: Drugiego finału nie będzie, Jagiellonia odpadła z Cracovią

25.09.2019 19:27
Cracovia - Jagiellonia

W najciekawszym spotkaniu 1/32 Pucharu Polski Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Cracovią 2:3. Podopieczni Ireneusza Mamrota w poprzedniej edycji tych rozgrywek dotarli do finału, w którym ulegli Lechii Gdańsk.

Szkoleniowcy obu ekip dokonali kilku roszad w stosunku do składów, które zwykle wysyłają do boju w meczach ekstraklasy. Swoją szansę otrzymał m.in. Filip Piszczek i pokazał się z bardzo dobrej strony.

To właśnie napastnik "Pasów" w 16. minucie otworzył wynik spotkania, a niedługo potem dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Bojana Cecaricia. Chwilę wcześniej przyjezdni mieli doskonałą okazję do wyrównania - sędzia podyktował rzut wolny pośredni na ok. 5. metrze za złapanie piłki przez Hrosso po podaniu Ferraresso. Poletanović huknął ile sił w nodze, ale bramkarz gospodarzy w pełni zrehabilitował się za swój błąd.

"Jaga" zdobyła jednak gola przed przerwą, a jego autorem był Juan Camara, który zmieścił futbolówkę w krótkim rogu bramki Hrosso.

Puchar Polski: Cracovia wyeliminowała Jagiellonię

Po zmianie stron Cracovia zadała szybki cios za sprawą Tomasa Vestenicky'ego. W 68. minucie Piszczek mógł "zamknąć" ten mecz, jednak nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Przyjezdni wierzyli do końca, ale wystarczyło to tylko do trafienia kontaktowego. Bramkę w swoim oficjalnym debiucie strzelił Wojciech Błyszko.

Goście próbowali wyrównać, ale ostatnie słowo należało do wracającego po kontuzji Pelle van Amersfoorta, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 4:2.

Puchar Polski: Zadyma na trybunach. Policja użyła armatki wodnej [WIDEO]

Awansując do 1/16 finału piłkarze "Pasów" sprawili miły prezent swojemu trenerowi. We wtorek Michał Probierz obchodził 47. urodziny.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 4:2

Bramki: Filip Piszczek (16.), Bojan Cecarić (25.), Tomas Vestenicky (51.), Pelle van Amersfort (90.+4) - Juan Camara (41.), Wojciech Błyszko (85.)