Ekstraklasa: Zwycięska passa Cracovii trwa, Jagiellonia zmarnowała karnego

24.02.2019 20:53

Cracovia pokonała na swoim stadionie Jagiellonię Białystok 1:0 w drugim niedzielnym meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dla podopiecznych trenera Michała Probierza było to już siódme zwycięstwo z rzędu.

Cracovia - Jagiellonia Białystok fot. PAP

Cracovia na zwycięskiej ścieżce. "Pasy" pokonały u siebie Jagiellonię Białystok. W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg, ale obydwa zespoły nie potrafiły wypracować sobie zbyt wielu okazji bramkowych. W 31. minucie Mateusz Wdowiak znalazł się w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim i umieścił piłkę w siatce. Po konsultacji z arbitrem VAR Szymon Marciniak nie zaliczył jednak tego trafienia, gdyż wcześniej na spalonym był Airam Cabrera.

Osiem minut później, po znakomitym podaniu Javiego Hernandeza, w znakomitej sytuacji znalazł się Sergiu Hanca. Rumuński skrzydłowy "Pasów" kopnął jednak piłkę nad poprzeczką. Za moment boisko, z powodu kontuzji, musiał opuścić Hernandez, który przed tygodniem zdobył dwie bramki w meczu z Legią w Warszawie.

Strata tego pomocnika nie wpłynęła jednak negatywnie na grę krakowskiego zespołu, który po zmianie stron przejął całkowicie inicjatywę. Zaraz po wznowieniu gry bramkę mógł zdobyć Wdowiak, lecz jego strzał z woleja na rzut rożny sparował Sandomierski. Było to tylko odroczenie wyroku, gdyż po dośrodkowaniu z kornera Milan Dimun zgrał piłkę głową do Ołeksija Dytiatjewa, a ten mocnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Gospodarze poszli za ciosem i za moment mogło być 2:0. Tym razem po strzale Damiana Dąbrowskiego Sandomierski odbił piłkę na słupek. Zawodnicy Jagielloni sprawiali wrażenie kompletnie zamroczonych. Chwilę później, po podanku Cabrery, w sytuacji sam na sam znalazł się Wdowiak, lecz posłał piłkę w boczną siatkę.

Cracovia - Jagiellonia Białystok: Niewykorzystany karny

W 58. minucie goście otrzymali niespodziewany prezent od Cracovii. Michał Helik sfaulował w niegroźnej sytuacji Martina Pospisila. Arbiter, który stał blisko, bez wahania podyktował rzut karny. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Stefan Scepovic, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką.

Potem Cracovia marnowała kolejne okazje. Cornel Rapa i Cabrera spudłowali, a Wdowiak trafił w słupek. Mimo słabej skuteczności "Pasy" bez większych problemów utrzymały prowadzenie do końca i dzięki wywalczonym trzem punktom awansowały na siódme miejsce w tabeli.

Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Ołeksij Dytiatjew (48).