Ekstraklasa: Mecz na dnie dla Cracovii. Górnik zamyka stawkę

22.10.2018 19:58
Cracovia - Górnik Zabrze

W meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia pokonała Górnika Zabrze 2:0. "Pasy" przeskoczyły rywala w ligowej tabeli, ale nie wydostały się ze strefy spadkowej. Zabrzanie spadli na ostatnie miejsce.

Przed tą serią gier zarówno gracze Michała Probierza, jak i Marcina Brosza mogli pochwalić się tylko jednym zwycięstwem. Więcej punktów zgromadził jednak Górnik, który wyprzedzał "Pasy" o dwa "oczka". Po poniedziałkowym meczu na ostatnie miejsce spadł Górnik, a komplet punktów pozostał pod Wawelem.

O pierwszej połowie obie drużyny powinny jak najszybciej zapomnieć, bo jakość tego widowiska nie przystawała nawet do rozgrywek trzeciej ligi, nie mówiąc już o ekstraklasie. To, co najciekawsze, zdarzyło się w 44. minucie, kiedy arbiter podyktował rzut karny, a po wideoweryfikacji skorygował swoją decyzję i ukarał Javiego Hernandeza żółtą kartką za próbę wymuszenia jedenastki.

Oba gole padły w odstępie dwóch minut. W 62. minucie zamieszanie w szesnastce wykorzystał Airam Cabrera, a 120 sekund później niezdecydowanie obrońców Górnika na bramkę zamienił Javi. Zabrzanie próbowali odpowiedzieć, uaktywnił się Żurkowski, ale nie miał za bardzo wsparcia wśród kolegów. W efekcie drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Cracovia, a Górnik wciąż musi szukać przełamania.

Cracovia - Górnik Zabrze 2:0

Bramki: Airam Cabrera (62.), Javi Hernandez (64.)