Cracovia odpadła z el. Ligi Europy po dogrywce. Gol w końcówce nie wystarczył

Marek Garus
18.07.2019 21:40
Cracovia - DAC

Cracovia zremisowała z DAC po dogrywce 2:2 i tym samym, wobec większej liczby bramek strzelonych na wyjeździe przez piłkarzy z Dunajskiej Stredy, odpadła z europejskich pucharów. Bramki dla gospodarzy strzelali Rafael Lopes oraz, po golu samobójczym, Eric Davis. Dla gości trafiali natomiast Connor Ronan i Eric Ramirez.

Cracovia odpadła z Ligi Europy, mimo że w ostatnich minutach dogrywki udało się jej doprowadzić do wyrównania. Wynik 2:2 i dwie bramki strzelone na wyjeździe przez piłkarzy DAC 1904 Dunajskiej Stredy przesądziły jednak o awansie zespołu ze Słowacji.

Cracovia - DAC: Przebieg meczu

Chociaż całokształtem pierwsza połowa była wyrównaną częścią meczu, to już od drugiej minuty tego spotkania Cracovia wygrywała z DAC 1:0. Po dobrym przerzucie z prawej strony boiska Bojana Cecaricia świetnie piłkę przyjął na klatkę Rafael Lopes. Portugalczyk pozwolił piłce wejść w kozioł, a następnie huknął na bramkę Martina Jedlicki z woleja, mieszcząc futbolówkę tuż przy prawym słupku. Do końca pierwszych 45. minut szanse stwarzały sobie obie drużyny, jednak żadna z nich nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji.

Drugą połowę piłkarze z Dunajskiej Stredy rozpoczęli identycznie jak pierwszą część meczu zaczęły popularne "Pasy". Na lewej stronie boiska znalazł się z piłką Eric Davis, który, minąwszy obrońcę Cracovii, wrzucił futbolówkę w pole karne Michala Peskovicia. Tam czyhał na nią niepilnowany Connor Ronan, który bez zastanowienia huknął na bramkę Słowaka i zdobył gola na 1:1. Przy takim wyniku, jaki widniał na świetlnej tablicy od 47. minuty spotkania, czekała nas dogrywka i taki właśnie rezultat utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, chociaż najbliżej trafienia jeszcze w 70. minucie meczu był napastnik gospodarzy, Pelle van Amersfoort, który po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę bramki Jedlicki.

Warto dodać, że w bramce "Pasów" fenomenalnie spisywał się w drugich 45. minutach Peskovic. W 50. minucie obronił groźny strzał Davisa po fatalnym błędzie obrony krakowian, w 78. świetnie wyłapał mocny strzał z dystansu Zsolta Kalmara, a w 81. popisał się najlepszą paradą w tym spotkaniu, po tym jak fenomenalnie sparował uderzenie po dalszym słupku Marko Divkovicia.

Dogrywka, podobnie jak większa część drugiej połowy, rozgrywała się pod dyktando podopiecznych Petera Hyballi. Już w 94. minucie meczu piłkę do siatki wpakował Eric Ramirez. Wenezuelczyk wykorzystał fatalny błąd przy wybiciu Michała Helika i od tamtej pory, jeśli chcieli awansować, piłkarze Cracovii musieli zdobyć dwa gole.

Mogli to zrobić prędko, bowiem dwie minuty później w poprzeczkę bramki Jedlicki ponownie uderzył van Amersfoort, a przed końcem pierwszej połowy dogrywki Holender strzelał jeszcze obok lewego słupka ze szczupaka, jednak "Pasy" zdobyły jedynego gola dopiero na sam koniec, kiedy było już za późno. W 122. minucie meczu gola samobójczego po strzale Rubio zaliczył lewy obrońca DAC, Eric Davis i chociaż Panamczyk wzbudził resztki nadziei w piłkarzach z Krakowa, to sędzia pojedynku równie szybko je pogrzebał, odgwizdując zaraz po tej akcji koniec meczu.

Cracovia przegrała z DAC i odpadła z el. Ligi Europy

Cracovia Michała Probierza odpadła z eliminacji Ligi Europy po pierwszej rundzie i powtórzyła swoje osiągnięcie z sezonu 2016/2017, kiedy to została wyeliminowana z owych kwalifikacji przez macedońską Shkendiję Tetowo, przegrywając w tamtym dwumeczu 1:4.

Poniżej relacja meczu Cracovia - DAC 1904 Dunajska Streda w eliminacjach do Ligi Europy:

FET

Dziękujemy Państwu za wspólnie przeżyte emocje i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FET

Koniec drugiej połowy dogrywki i koniec meczu! Cracovia remisuje z DAC 2:2 i wobec większej liczby bramek strzelonych na wyjeździe przez piłkarzy z Dunajskiej Stredy, odpada z europejskich pucharów.

120+2'

Co tu się dzieje! Gol dla Cracovii! Davis niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i zaliczył gola samobójczego. 2:2, chociaż chyba już za późno, by strzelić kolejną bramkę.

120+1'

Żółta kartka dla Blackmana.

120+1'

Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy dogrywki.

120'

Danylo Beskorovainyi zastąpił w składzie DAC Marko Divkovicia.

119'

DAC rozpoczęło grę na czas, chroniąc piłkę przy narożnikach.

117'

Taiwo wywalczył rzut wolny dla DAC. To Słowacy będą przed szansą na strzelenie gola, nie Cracovia.

116'

Z lewej strony atakował teraz Piszczek, Polak dośrodkował mocno, ale wprost w ręce Jedlicki.

113'

Z 16. metra strzelił David Jablonsky, piłka minęła niestety lewy słupek bramki rywala.

112'

Z dystansu uderzył Wdowiak, ale jedynie obok prawego słupka bramki Jedlicki.

108'

Dośrodkował Wdowiak, lecz Dimun uderzył ponad poprzeczką.

106'

Zmiany w obu drużynach: w DAC za Zsolta Kalmara wchodzi Abdulrahman Taiwo, zaś w Cracovii za Bojana Cecaricia wchodzi Ruben Lopez Huesca.

HET

Pierwszą część dogrywki kończy kontrowersja w polu karnym DAC. Sędzia nie podyktował rzutu karnego dla "Pasów", a zagwizdał jedynie zmianę połów.

105+1'

Głową uderzał Pelle van Amersfoort, pomylił się jednak ponownie, o metr.

105+1'

Sędzia doliczył 2 minuty.

105'

Dwie żółte kartki DAC: dla Beskorovainyiego i Zsolta Kalmara.

104'

Coraz mniej czasu mają "Pasy". Podopieczni Michała Probierza potrzebują dwóch goli, by awansować do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy.

102'

Groźny strzał Ronana. Piłka o centymetry minęła słupek bramki Peskovicia.

98'

Zmiana także w DAC: Erica Ramireza zastąpi na murawie Kristopher Vida.

96'

Szybko chciała "odkuć" się Słowakom Cracovia, z półobrotu uderzał bowiem van Amersfoort, lecz Holender trafił jedynie w poprzeczkę.

95'

Zmiana w Cracovii: Hanca opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Filip Piszczek.

94'

Fatalny błąd Michała Helika przy wybiciu piłki. Futbolówkę jak dziecku odbiera Polakowi Eric Ramirez, a następnie Wenezuelczyk z łatwością pokonuje Peskovicia. Cracovia przegrywa z DAC 1:2.

93'

Pierwsza akcja DAC, wrzucał Davis, ale tylko rzut rożny dla rywali Cracovii. Korner Słowaków wykonany bardzo kiepsko.

91'

Rozpoczynamy dogrywkę!

FT

Koniec regulaminowego czasu gry! Remis 1:1, a wobec identycznego wyniku w pierwszym meczu obu drużyn czeka nas dogrywka.

90+4'

Po nieudanym rzucie wolnym miała jeszcze Cracovia szansę na dośrodkowanie z wrzutu z autu pod polem karnym rywala. Udało się Cecariciowi dośrodkować naprawdę dobrą piłkę, lecz nikt nie zdołał do niej dopaść.

90+2'

Żółta kartka dla Davisa. Rzut wolny dla Cracovii z niezłej pozycji w ostatnich minutach meczu.

90+1'

Z lewej strony pola karnego "Pasów" ponownie uderzył Kalmar. Sporo obok dalszego słupka Peskovicia uderzył jednak Węgier.

90+1'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

87'

Bardzo dobra akcja "Pasów" i świetny centrostrzał Hanki, do którego nie zdołał jednak dobiec Cecaric. To była naprawdę niezła okazja Cracovii!

86'

Z lewej strony pola karnego Cracovii uderzał Kalmar, jednak Węgier trafił wprost w dobrze ustawionego Peskovicia.

85'

Zmiana w Cracovii: Mateusz Wdowiak pojawił się na murawie za Rafaela Lopesa.

84'

Uderzał z dystansu Gol, lecz wprost... w swojego kolegę z zespołu.

81'

Ponownie na bramkę Peskovicia uderzał Divkovic, ale słowacki bramkarz WYŚMIENICIE broni ten strzał. Cóż za mecz 37-latka!

80'

Kontra Cracovii zakończona dobrą wrzutką w stronę van Amersfoorta, który nie zdołał niestety przeciąć dośrodkowania kolegi na wślizgu.

80'

Teraz z kolei pod bramką Peskovicia był Divkovic. Słowak jednak ponownie na posterunku.

78'

Po dłuższym czasie atak DAC, z dystansu świetnie, mocno uderzył Kalmar, lecz fenomenalnie w bramce "Pasów" spisuje się dzisiaj Peskovic.

76'

Futbolówkę sprzed pola karnego zebrał Diego, uderzył, lecz bliżej mu było do przerzucenia stadionu, aniżeli gola.

75'

I następna wrzutka "Pasów", zakończona tym razem autem dla Cracovii. Dalekim wrzutem z rąk próbował popisać się Hanca, jednak piłka nie dotarła do żadnego z podopiecznych Michała Probierza.

73'

Kolejne dośrodkowanie Cracovii, tym razem lepsze, niestety świetnie z bramki wyszedł Jedlicka.

72'

Zmiana w Cracovii: Damian Dąbrowski opuścił murawę, a w jego miejsce pojawił się Milan Dimun.

71'

Ponownie w akcji van Amersfoort, tym razem próbował dośrodkowania z prawej strony, lecz Holender wrzucił piłkę niezwykle niedokładnie.

70'

Rzut rożny dla Cracovii, dośrodkowuje Hanca, a w poprzeczkę uderza van Amersfoort! No wreszcie odezwał się krakowski Pelle, szkoda tej sytuacji dla "Pasów"!

68'

Świetna akcja Cracovii: dobry przerzut piłkarza "Pasów" przyjął znowu bardzo dobrze Rafael Lopes. Portugalczyk był jednak na spalonym.

67'

Nudniejszy fragment meczu, więc przypomnijmy, że przy takim wyniku w rewanżu czeka nas dogrywka.

63'

Leży teraz na boisku Janusz Gol. Polak opuścił murawę na noszach, chociaż wszystko wskazuje na to, że wróci do gry.

61'

Kiepski rzut wolny Cracovii. Gol zagrał krótko do Cecaricia, lecz Serb nie miał wystarczająco dużo miejsca do dośrodkowania piłki.

60'

Kolejny faul na Diego, tym razem Ronana. Sędzia nie pokazał jednak Irlandczykowi z Północy żółtej kartki, choć powinien.

57'

Bardzo dobra wrzutka Hancy w pole karne rywala Cracovii, tam główkował Helik, ale wprost w ręce Jedlicki. Szkoda!

56'

Po ostrym odbiorze Gola leżał na boisku przez dłuższą chwilę Kalmar. Węgier zszedł na chwilę z boiska.

50'

Dobra kontra DAC: Kalmar zagrał na lewą stronę do Davisa, jednak Panamczyk nie zdołał pokonać Peskovicia. Świetna obrona Słowaka i fatalna postawa obrońców "Pasów".

47'

Podobnie jak Cracovia rozpoczęła pierwszą połowę, tak samo drugą zaczęło DAC! Na lewej stronie boiska znalazł się z piłką Davis, który, minąwszy obrońcę "Pasów", wrzucił futbolówkę w pole karne Peskovicia. Tam czyhał na nią niepilnowany Connor Ronan, który bez zastanowienia huknął na bramkę Słowaka i zdobył gola na 1:1. Mamy remis!

46'

Rozpoczynamy drugą część meczu! Przy piłce DAC.

HT

Koniec pierwszej części meczu! Cracovia prowadzi z DAC 1:0 po golu Rafaela Lopesa.

45+1'

Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Kostrna sfaulował Diego, sędzia nie zdecydował się pokazać zawodnikowi gości drugiej kartki.

43'

Ronan dośrodkował z rzutu wolnego, głową uderzył Satka. Pesković pewnie złapał piłkę.

40'

Znowu groźnie pod bramką gości. Zgranie do Jablonsky'ego, ten jednak nie zdołał opanować piłki. Po chwili strzelał Helik, jednak wysoko ponad poprzeczką.

39'

Ładna akcja Cracovii. Gol zagrał do partnera. Strzelał Sergiu Hanca, ale w środek bramki i golkiper wybił piłkę na róg.

36'

Dośrodkowywał z lewej strony w pole karne Cracovii Divkovic, ale świetnie wrócił się na jedenastkę Dąbrowski. Zagrożenie z rzutu rożnego dla DAC szybko zażegnane dobrym wybiciem przez obrońców "Pasów".

34'

Dobra kontra DAC: po dobrej wrzutce z głębi pola w polu karnym Cracovii doszło do pojedynku główkowego Jablonsky'ego z Kalmarem. Mimo żółtej kartki Czech wyskoczył zdecydowanie i wygrał batalię z Węgrem. Faul dla "Pasów".

33'

Wreszcie zaatakowała Cracovia, lecz wrzutki z prawej strony boiska nie zdołał odebrać żaden z napastników "Pasów".

32'

Znowu jesteśmy świadkami dość agresywnej gry rywala "Pasów". Kolejny, ósmy już faul DAC w tym meczu.

29'

Ronan popisał się teraz ładną, solową akcją na 30. metrze przed polem karnym Cracovii, strzelił na bramkę, lecz wyraźnie obok lewego słupka.

27'

Męczy się z Cracovią DAC - rywale  "Pasów" próbowali teraz wrzutki w pole karne Peskovicia, jednak Ramirez dośrodkował mocno niecelnie.

25'

Pierwsza zmiana w DAC spowodowana kontuzją Cmelika. Na boisku za Słowaka pojawił się Cesar Blackman.

24'

Jablonsky znalazł się w polu karnym rywala po wcześniej wykonanym rzucie wolnym krakowian, strzelił głową na bramkę, jednak nie zdołał zmieścić piłki w jej świetle.

22'

Świetna obrona Peskovicia! Ramirez niezwykle mocno huknął na bramkę Słowaka sprzed pola karnego, ale golkiper Cracovii wyciągnął się jak struna i obronił strzał rywala.

21'

Sporo chaosu na boisku. Liczne faule ze strony DAC i niecelne podania "Pasów".

18'

Z ładną kontrą mogła wyjść Cracovia, ale podanie Jablonsky'ego nie znalazło adresata.

14'

Żółta kartka dla Kristana Kostrny. To już drugi taki kartonik dla piłkarza DAC i trzeci w tym meczu w ogóle, chociaż minął dopiero niecały kwadrans.

13'

Było groźnie po rzucie rożnym w polu karnym Cracovii, jednak dobrze z uderzeniem z dystansu piłkarza DAC poradzili sobie obrońcy "Pasów".

12'

Na bramkę Jedlicki uderzył teraz z kolei Cecaric. Niestety dla Cracovii Serb trafił jedynie obok lewego słupka bramki Czecha.

9'

Uderzenie z rzutu wolnego Davisa mija bramkę Peskovicia.

8'

Żółty kartonik obejrzał także po faulu nowy obrońca Cracovii, David Jablonsky.

6'

Żółta kartka dla zawodnika DAC, Lukasa Cmelika.

6'

Z dystansu uderzył Gol, ale jego strzał minął prawy słupek bramki Jedlicki.

2'

ŚWIETNY POCZĄTEK CRACOVII! Rafael Lopes pakuje piłkę do siatki po uderzeniu sprzed pola karnego! Co za uderzenie Portugalczyka po pięknej asyście Cecaricia! 1:0 dla "Pasów".

1'

Rozpoczynamy mecz!

18:59

Tymczasem w składzie Cracovii dwie zmiany od ostatniego spotkania w Dunajskiej Stredzie: Diego zastąpił na lewej obronie Kamila Pestkę, Jablonsky pojawił się natomiast na środku obrony za Datkovicia.

18:55

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Cracovii z DAC padł remis 1:1. Krakowianie grali jednak na wyjeździe, a bramka strzelona w Dunajskiej Stredzie będzie mogła przesądzić dzisiaj o awansie "Pasów" do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europy w przypadku wyniku 0:0.